چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

تعامل اصناف و نیروی انتظامی موجب تقویت امنیت اجتماعی می شود

انتشار: پنج شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۰۴:۵۴ |
کد خبر: 37023 |
بازدید: 52 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: فرمانده انتظامی شهرستان دماوند گفت: تعامل اصناف و نیروی انتظامی نقش بسزایی در ایجاد امنیت اجتماعی و توسعه اقتصادی یک جامعه دارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سرهنگ محمدحسن محمدی روز پنج شنبه در نشست پلیس امنیت و حوزه اصناف شهرستان دماوند که با حضور اعضا در اداره صنعت، معدن و تجارت برگزار شد به اهمیت حوزه اصناف اشاره و اظهار کرد: اصناف معتمدین مردم و پلیس هستند و تعاملاتی که میان پلیس و اصناف وجود دارد، میتوانند بستری برای توسعه اقتصادی باشد.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند با بیان اینکه اکنون تعامل بین نیروی انتظامی و اصناف در شهرستان مطلوب است، افزود: با وجود اینکه برخی صنف ها مورد اعتماد هستند اما متاسفانه فاقد مجوز بوده و علت آن هم مشخص نیست.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در راستای ایجاد امنیت بیشتر در منطقه لازم است صنف های فاقد مجوز پیگیری و ساماندهی شوند، گفت: در برخی موارد نداشتن مجوز صنف ها باعث به وجود آمدن برخی مشکلات نیز میشود.

سرهنگ محمدی ادامه داد: پلیس امنیت با تامین آرامش و امنیت جامعه و رسیدگی به مشکلات به این مهم توجه ویژه دارد تا کسب و کار به درستی صورت گیرد و شاهد موارد حادثه ساز نباشیم.

همچنین علیرضا خواجه ای، رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند به ارائه گزارشی از فعالیت های این حوزه اشاره کرد و گفت: شهرستان دماوند حدود ۴۸۰۰ عضو صنفی فعالیت دارد که شناخته شده و دارای جواز هستند.

وی اضافه کرد: از ۱۰ سال پیش به همت فرمانداری و دیگر نهادهای مرتبط در شهرستان و مسئولان استانی، طرح انتقال مشاغل آلاینده به خارج از شهر در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون فاز نخست آن در حال انجام است.

خواجه ایی با بیان اینکه ۱۶ اتحادیه تولید، فنی، توزیع و خدماتی در شهرستان دماوند وجود دارد، گفت: برای تمامی اعضای اتحادیه ها کلاس های آموزشی برگزار می شود و طی این سالها شهرستان دماوند توانسته از لحاظ انجام فعالیت های قانونی رتبه دوم را کسب کند.

این مقام مسئول با اشاره به گشت های نظارتی و بازرسی اصناف شهرستان، بیان کرد: آماری که از صنف های فاقد مجوز وجود دارد، مربوط به صنوف تولیدی نبوده بلکه اینگونه افراد کسب درآمد نیستند و به همین منظور ۴ تیم روزانه در حال نظارت و بازرسی هستند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند با اشاره به اینکه ساماندهی این مهم در دستور کار اتاق اصناف قرار دارد، گفت: با وجود تلاش های این حوزه،با توجه به افزایش آمار ساخت و ساز میزان فعالیت صنف های بدون مجوز هیچ وقت صفر نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *