یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

افتتاح نخستین مرکز طب تسکینی کشور در مشهد

انتشار: چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۴۵:۵۶ |
کد خبر: 37013 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


مشهد

مشهد – ابتکارآنلاین: نخستین مرکز طب تسکینی (هاسپیس) کشور توسط پروفسور ‘سیدرضا خطیب’ و همسرش ‘جورجیا خطیب’ روز چهارشنبه در مراسمی در بلوار دلاوران مشهد افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – در این آیین مصطفی مهرابی بهار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مسئولان استان خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

مرکز هاسپیس مشهد در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع و زیربنای پنج هزار متر مربع با هزینه ۱۰۰ میلیارد ریال توسط بنیاد خیریه خطیب ساخته شده است.

پروفسور خطیب در این آیین گفت: هاسپیس (طب تسکینی) یک مرکز ویژه نگهداری و ارائه خدمات به بیماران لاعلاج نیازمند است و در زمینه های جسمانی، روحی و مالی به بیمار و خانواده اش خدمات ارائه می کند.

وی که موسس نخستین بنیاد هاسپیس در ایران است، افزود: مراکز هاسیپس در تمام دنیا وجود دارد و در این مرکز بیمارانی را که از درد رنج می برند، تسکین داده و مشاوره های لازم روحی و روانی را به آنان و خانواده شان ارائه می دهند.

این جراح مغز و اعصاب مقیم آمریکا تاکید کرد: این خدمات نه تنها در مرکز هاسپیس بلکه در صورت نیاز در منزل بیماران هم داده خواهد شد.

پروفسور خطیب افزود: بنیاد و کلینیک خیریه خطیب به مدت ۱۳ سال است که در شهر مقدس مشهد در حال خدمتگزاری به زائران و مجاوران نیازمند حضرت رضا (ع) است و من دوست داشتم با تاسیس اولین هاسپیس ایران به هموطنانم خدمتی کرده باشم.

وی بیان کرد: خوشبختانه با حمایت دولت جمهوری اسلامی موفق به دریافت مجوز ایجاد نخستین هاسپیس در شهر مقدس مشهد شدیم.

در این مراسم هشتاد و هفتمین سالگرد تولد پروفسور سیدرضا خطیب نیز با توزیع کیک تولد وی در بین حاضران گرامی داشته شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>