افتتاح نخستین مرکز طب تسکینی کشور در مشهد | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

افتتاح نخستین مرکز طب تسکینی کشور در مشهد

انتشار: چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۴۵:۵۶ |
کد خبر: 37013 |
بازدید: 31 views |
بدون دیدگاه


مشهد – ابتکارآنلاین: نخستین مرکز طب تسکینی (هاسپیس) کشور توسط پروفسور ‘سیدرضا خطیب’ و همسرش ‘جورجیا خطیب’ روز چهارشنبه در مراسمی در بلوار دلاوران مشهد افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – در این آیین مصطفی مهرابی بهار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مسئولان استان خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

مرکز هاسپیس مشهد در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع و زیربنای پنج هزار متر مربع با هزینه ۱۰۰ میلیارد ریال توسط بنیاد خیریه خطیب ساخته شده است.

پروفسور خطیب در این آیین گفت: هاسپیس (طب تسکینی) یک مرکز ویژه نگهداری و ارائه خدمات به بیماران لاعلاج نیازمند است و در زمینه های جسمانی، روحی و مالی به بیمار و خانواده اش خدمات ارائه می کند.

وی که موسس نخستین بنیاد هاسپیس در ایران است، افزود: مراکز هاسیپس در تمام دنیا وجود دارد و در این مرکز بیمارانی را که از درد رنج می برند، تسکین داده و مشاوره های لازم روحی و روانی را به آنان و خانواده شان ارائه می دهند.

این جراح مغز و اعصاب مقیم آمریکا تاکید کرد: این خدمات نه تنها در مرکز هاسپیس بلکه در صورت نیاز در منزل بیماران هم داده خواهد شد.

پروفسور خطیب افزود: بنیاد و کلینیک خیریه خطیب به مدت ۱۳ سال است که در شهر مقدس مشهد در حال خدمتگزاری به زائران و مجاوران نیازمند حضرت رضا (ع) است و من دوست داشتم با تاسیس اولین هاسپیس ایران به هموطنانم خدمتی کرده باشم.

وی بیان کرد: خوشبختانه با حمایت دولت جمهوری اسلامی موفق به دریافت مجوز ایجاد نخستین هاسپیس در شهر مقدس مشهد شدیم.

در این مراسم هشتاد و هفتمین سالگرد تولد پروفسور سیدرضا خطیب نیز با توزیع کیک تولد وی در بین حاضران گرامی داشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *