یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

نرخ بیکاری در شهرستان پاکدشت ۷٫۵ درصد اعلام شد

انتشار: چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۳۹:۱۴ |
کد خبر: 36993 |
بازدید: 40 views |
بدون دیدگاه


پا

پاکدشت- ابتکارآنلاین: معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری پاکدشت نرخ بیکاری در این شهرستان را ۷٫۵ درصد اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علی علیمحمدی روز چهارشنبه در همایش پلیس امنیت و اصناف که در سالن همایش های اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت برگزار شد اظهار کرد: شهرستان پاکدشت به دلیل برخورداری از شهرک های صنعتی فعال و واحدی تولیدی متعدد، فرصت های شغلی پایداری را در اختیار افراد جویای کار قرار داده و این امر باعث شده تا نرخ بیکاری در این شهرستان پائین تر از نرخ بیکاری کشور باشد.

وی اظهار کرد: مرکز آمار، نرخ بیکاری در کشور را ۱۱٫۵ درصد اعلام کرده درصورتی که نرخ بیکاری در پاکدشت ۷٫۵ درصد است که در صورت اجرای سیاست های دولت به ویژه در ایجاد فرصت های شغلی در مناطق روستایی، این میزان بیکاری با کاهش چشمگیری مواجه می شود.

وی بیان کرد: دولت بر اساس برنامه ششم توسعه ، اهتمام جدی در ایجاد فرصت های شغلی پایدار و اشتغال زا در مناطق روستایی دارد به این خاطر ، اعطای تسهیلات ویژه اشتغال زایی به روستائیان سراسر کشور آغاز شده است.

علیمحدی افزود: در استان تهران ۶۷ روستا برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی در نظر گرفته شده که از این تعداد ، ۴ روستای جیتو ، توچال ، آلوئک و کلین پاکدشت برای دریافت این تسهیلات که نرخ سود آن ۶ درصد است تعیین شده اند.

وی تصریح کرد: کلیه مشاغل اعم از خدمات، صنعت و کشاورزی که می توانند فرصت های شغلی پایدار ایجاد کنند از این تسهیلات برخوردار می شوند.

معاون فرماندار پاکدشت افزود: در صورتی که این اعتبارات که از سقف پرداخت برخوردار نمی باشند سریعتر جذب شود، احتمال افزایش سهمیه شهرستان نیز وجود دارد.

رئیس اتاق اصناف پاکدشت نیز در این همایش گفت: در حال حاضی ۱۳ هزار و ۴۸۵ واحد صنفی در این شهرستان مشغول به فعالیت اند که از این تعداد ۱۲ هزار و ۷۰۰ واحد دارای پروانه و مابقی فاقد پروانه کسب هستند.

کوروش سیری افزود: از ابتدای امسال تاکنون ، به منظور بررسی وضعیت فعالیت واحدهای صنفی ، ۳ هزار مورد بازرسی از صنوف مختلف انجام شده که از این تعداد ۶۷۰ مورد تخلف شناسایی و ۴۸۰ مورد آن به پلمب منجر شد.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران و در مسیر محور امام رضا (ع) واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>