چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

شناسایی، جلوگیری و برخورد با واحدهای آلاینده ریخته گری در بخش خاوران

انتشار: چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۳۷:۳۹ |
کد خبر: 36991 |
بازدید: 25 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارآنلاین: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از اجرای گشت و پایش شبانه اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان در بخش خاوران شهرستان ری بمنظور شناسایی ، جلوگیری و همچنین برخورد با واحدهای آلاینده ریخته گری در شب هنگام خبر داد .

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از فرمانداری شهرستان ری – زهره عبادتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با اعلام این خبر گفت : بر همین اساس کارشناسان و یگان حفاظت این اداره طی گشت و پایش شبانه ، محور خاوران ، لپه زنک ، مجتمع صنعتی توتک را مورد پایش زیست محیطی قرار دادند ، که در این پایش دو مورد پسماند سوزی و سه مورد واحد ریخته گری آلاینده مورد بازدید قرار گرفت و با توجه به نوع آلایندگی این اداره نسبت به صدور اخطاریه زیست محیطی اقدام نمود .

وی افزود : از آنجائیکه بیشتر واحدهای صنعتی و انواع ریخته گری ها در مجتمع صنعتی توتک و لپه زنک دارای مجوز فعالیت و کاربری مجاز نبوده و با فعالیت غیرقانونی شبانه باعث آلودگی های زیست محیطی در منطقه می شوند . لذا این اداره نسبت به شناسایی این واحدهای و ابلاغ اخطاریه اقدام می نماید .

عبادتی در پایان افزود : با توجه به اینکه عمده واحدهای متخلف در شب فعالیت می کنند و آلودگی ناشی از فعالیت این واحدها سبب آلایندگی در بخش هوای شهرستان می شوند لذا بمنظور اجرای قانون هوای پاک و حفظ سلامت محیط زیست و شهروندان در راستای اهداف سازمانی ، این اداره با استفاده از توان و ظرفیت های خود نسبت به شناسایی واحدهای آلاینده و انجام اقدامات مدیریتی از جمله رفع آلودگی ، ساماندهی و انتقال اینگونه واحدهای اقدام می نماید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>