توزیع بیش از 14 هزار سبد غذایی میان کودکان مبتلا به سوء تغذیه بوشهر | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

توزیع بیش از ۱۴ هزار سبد غذایی میان کودکان مبتلا به سوء تغذیه بوشهر

انتشار: سه شنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۰۷:۵۱ |
کد خبر: 36983 |
بازدید: 36 views |
بدون دیدگاه


بوشهر – ابتکارآنلاین: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: ۱۴ هزار و ۴۲۸ سبد غذایی در قالب طرح ‘همسفره’ میان ۲ هزار و ۴۴۸ کودک مبتلا به سوء تغذیه زیر پنج سال این استان توزیع شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – احمد لطفی بعد از ظهر سه شنبه با بیان اینکه سوء تغذیه نوعی بیماری است که به علت مصرف ناکافی یا بیش از اندازه یک یا چند ماده غذایی بروز می کند، در جمع خبرنگاران افزود:

‘طرح همسفره’ به منظور تامین نیازهای غذایی کودکان زیر پنج سال مبتلا به سوء تغذیه، کمک به بهبود وضعیت کودکان، افزایش شاخص سلامت و ارتقای سطح هوشی جامعه با کودکان سالم توسط کمیته امداد اجرا می شود.

وی اضافه کرد: در نیمه نخست امسال هفت میلیارد و ۶۰۶ میلیون ریال برای تهیه بسته های غذایی و برطرف کردن مشکل سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال در این استان هزینه شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: بیشتر کودکان دچار سوء تغذیه در مناطق روستایی با ضریب محرومیت بالا سکونت دارند که شبکه بهداشت هر شهرستان آنان را شناسایی و به کمیته امداد معرفی می کند.

لطفی با بیان اینکه سبدهای غذایی متناسب با نیازهای تغذیه ای کودکان شامل حبوبات، غلات، لبنیات و پروتئین در دوره های زمانی معین و با نظارت شبکه بهداشت در بین خانواده هایی که کودکان مبتلا به سوء تغذیه دارند توزیع می شود.

وی گفت: کودکان مورد حمایت در طول دو دوره ۶ ماهه درمان و مورد پایش و کنترل مستمر مرکز بهداشت قرار می گیرند و پس از بهبودی کامل، از چرخه حمایتی خارج و کودکان دیگری که از مشکل سوء تغذیه رنج می برند جایگزین می شوند.

وی در باره نحوه مشارکت خیران در طرح همسفره گفت: نیکوکاران می توانند با مراجعه به سایت همسفره امکان انتخاب چند سبد غذایی برای هر کودک به مبلغ ماهانه حداقل ۷۲۰هزار ریال را قبول کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *