حکم مستمری ۱۳ بازنشسته بیش از موعد صندوق بیمه کشاورزی روستائیان دماوند اهدا شد | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

حکم مستمری ۱۳ بازنشسته بیش از موعد صندوق بیمه کشاورزی روستائیان دماوند اهدا شد

انتشار: سه شنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۰۲:۱۶ |
کد خبر: 36958 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: حکم مستمری ۱۳ بازنشسته بیش از موعد صندوق بیمه کشاورزی روستائیان در مراسمی با حضور مسؤولان شهرستان دماوند اهدا شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از فرمانداری دماوند – در مراسمی حکم مستمری بازنشستگان پیش از موعد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر شهرستان دماوند اهدا شد.

در این مراسم که در سالن همایش شهرداری‌ آبسرد برگزار شد، مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران، فرماندار شهرستان دماوند، مسؤولان شهرهای کیلان و آبسرد و جمعی از کشاورزان و عشایر روستایی حضور داشتند

ناصر محمودی‌فرد فرماندار شهرستان دماوند در مراسم اهدای حکم مستمری بازنشستگان پیش از موعد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی، روستاییان و عشایر اظهار کرد: بازنشستگی به معنای دست کشیدن از تلاش نیست بلکه ایجاد انگیزه‌ و بیانگر توجه و ایجاد امنیت از سوی دولت و نظام نسبت به این افراد است.

وی افزود: خدمات مربوط به بازنشستگی متعلق به همه مردم است و دولت در این خصوص توانسته ظرفیت بیشتری ایجاد کند.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: خوشبختانه تلاش‌ و توجه ویژه‌ای در این دولت نسبت به روستاییان وجود دارد و با توجه به اینکه اقتصاد کشور در دستان روستاییان و عشایر است شرایطی فراهم شده تا با کاهش پرداخت و شرایط سنی بهتر در کوتاه مدت بازنشست شده و از این فرصت استفاده کنند.

محمودی فرد گفت: این امر در زمره توفیقاتی است که دولت برای مردم به وجود آورده و مشابه مردم روستایی و عشایر در حوزه تلاش و کار در دنیا وجود ندارد که چرخ اقتصاد کشور را می‌چرخانند و ما به وجود آنها می‌بالیم.

وی با اشاره به تولیدات باغی و دستاوردهای کشاورزی در شهرستان دماوند به ویژه در شهر آبسرد تصریح کرد: این امر مرهون زحماتی است که روستاییان در طول سالیان انجام داده‌اند و امیدواریم که این خدمت کوچک در بخش بیمه انگیزه‌ای برای حفظ آنها در روستا شود.

فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: روستاییان باید بدانند که در سنینی که با کاهش قدرت جسمی مواجه‌اند دولت به فکر آنها بوده و از آنها حمایت می‌کند، بنابراین وظیفه ما ایجاد بسترهایی است که این قشر زحمت‌کش بتوانند از خدمات بهتری بهره‌مند شوند.

محمودی‌فرد این مراسم را حرکتی نمادین خواند و بیان کرد: امیدواریم که این خدمات با کیفیت مطلوب‌تری به مردم به ویژه روستاییان و عشایر ارائه شود و همه مردم روستا بتوانند از این فرصت بهره‌مند شوند، ما نیز خود را خدمت‌گذار آنها می‌دانیم چرا که پایه‌های کشور مبتنی بر این افراد است.

******

کارگزار صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران افزود: در شهرستان دماوند، ۴۸ پرونده متقاضی استفاده از بازنشستگی پیش از موعد وجود داشت که ۱۳ حکم آن امروز اهدا شد و مابقی تا آخر سال انجام خواهد شد.

محمدرضا قربانی گفت: در حال حاضر، ۳۵ نفر از بازماندگان فوتی‌ها و ۱۶نفر از کارافتادگان از صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر در دماوند مستمری دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۸۴ تاکنون، چهار هزار و ۲۰۰ پرونده متقاضی سرپرست خانوار در دماوند وجود داشته است، تصریح کرد: افراد از سن ۱۸ تا ۵۰ سالگی می‌توانند از خدمات صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر بهره‌مند شوند.

کارگزار صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان دماوند بیان کرد: در خرداد و تیرماه امسال با توجه به تبلیغات صورت گرفته، ۶۰ درصد جذب در شهرستان دماوند داشتیم و در این دو ماه ۱۰۰ پرونده به روال معمول اضافه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *