- ابتکار آنلاین - http://ebonline.ir -

انقلاب اسلامی الگوی مقاومت در منطقه و کشورهای اسلامی است

کرمانشاه – ابتکارآنلاین: جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین گفت: مقاومتی که امروز در منطقه خاورمیانه و کشورهای اسلامی در برابر زورگویی استکبار شاهد هستیم الگو گرفته از انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سردار پاسدار علی فضلی روز دوشنبه در یادواره شهیدان شاخص ورزش کشور ‘داریوش ریزوندی’ و ‘محمود شهبازی’ که در اسلام آباد غرب برگزار شد، اظهارکرد: امروز اگر مردم عراق، سوریه، یمن، فلسطین و بحرین در حال مبارزه با زیاده خواهی دشمنان هستند از انقلاب اسلامی و رزمندگان کشورمان الگو گرفته اند.

وی همچنین با اشاره به امنیت کشورمان، افزود: این امنیت مرهون خون پاک شهدایی است که جان فدا کردند تا استکبار نتواند گزندی به انقلاب و نظام اسلامی وارد کند.

سردار فضلی به رشادت مردم استان کرمانشاه و شهرستان اسلام آباد غرب نیز در طول دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: حضور جانانه آحاد مختلف مردم و رزمندگان این دیار در تاریخ دفاع مقدس فراموش نشدنی است.

جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: رژیم بعثی عراق ۲ ماه قبل از آغاز رسمی جنگ علیه کشورمان، تجاوز خود به خاک میهن از طریق مرزهای قصرشیرین را آغاز کرد ولی مردم و رزمندگان سلحشور جانانه مقاومت کردند.

وی تصریح کرد: رژیم بعث عراق در طول هشت سال دفاع مقدس ۶۳۶ بار به مرزهای استان کرمانشاه تجاوز کرد اما هر بار با مقاومت مردم و رزمندگان مواجه شد.

فضلی گفت: در این میان مردم شهید پرور اسلام آباد غرب نیز رشادت های زیادی از خود به نمایش گذاشتند که نمونه بارز آن در عملیات مرصاد مشاهده شد، عملیاتی که حقارت و خفت را برای دشمنان انقلاب به بار آورد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس ادامه داد: در عملیات مرصاد، مردم اسلام آباد غرب با تقدیم ۲۲۷ شهید، رشادت های خود را در طول هشت سال دفاع مقدس ثابت کردند.

وی تصریح کرد: بانوان غیرتمند اسلام آباد غرب نیز در دوران دفاع مقدس رشادت های زیادی از خود به نمایش گذاشتند و همپا با مردان از کیان و آب و خاک کشور دفاع کردند.

سردار فضلی، تقدیم ۲۴۰ زن شهیده را نمونه بارز استقامت و رشادت زنان اسلام آبادی دانست و گفت: آن ها درس غیرت و شجاعت را به خوبی آموزش دادند.

جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از سخنانش به آغاز اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی نیز اشاره کرد و گفت: این کاروان ها از ۲۲ مهر به مناطق جنگی کشور از جمله کرمانشاه اعزام می شوند.

وی همچنین با تجلیل از مقام شامخ شهیدان ریزوندی و شهبازی، آنان را الگویی شایسته برای ورزشکاران دانست و گفت: این ۲ شهید والامقام در کنار سایر شهدای شهرستان اسلام آباد غرب و شهید احمدی از شهدای مدافع حرم، افتخار و مایه سربلندی مردم این دیار هستند.

سردار فضلی در پایان به نقل خاطراتی از شهیدان ریزوندی و شهبازی و عملیات هایی که در آن شرکت داشتند، پرداخت.

شهید داریوش ریزوندی از ورزشکاران کرمانشاهی رشته کشتی بود که در مسابقاتی نظیر کشتی آموزشگاه های کشور و رقابت های خانه کارگر مقام اول را کسب کرد و در رقابت های بین المللی جام جهان پهلوان تختی نیز به عضویت تیم ملی درآمد.

شهید ریزوندی با آغاز جنگ تحمیلی به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت و سرانجام دهم مهر ۱۳۶۱ و در حالی که فرماندهی گردان مالک اشتر تیپ محمد رسول الله (ص) را برعهده داشت در منطقه سومار به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید محمود شهبازی از شهدای شهرستان اسلام آبادغرب نیز در سالهای ۱۳۵۶، ۱۳۵۷ و ۱۳۶۰ در رقابت های جام جهان پهلوان تختی موفق به کسب مقام شد.

وی که همراه همیشگی شهید ریزوندی بود در پاییز سال ۱۳۶۱ و در عملیات مسلم بن عقیل هنگامی که نارنجک بعثیون وسط رزمندگان پرتاب شد، برای در امان ماندن دیگران خود را به روی آن پرتاب کرد و به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

شهرستان اسلام آباد غرب در ۵۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.