لزوم جهت دهی برنامه ها به سمت آموزش و پرورش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷

لزوم جهت دهی برنامه ها به سمت آموزش و پرورش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

انتشار: دوشنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۱۷:۵۲ |
کد خبر: 36926 |
بازدید: 33 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار پیشوا گفت: بدون شک اگر همه توان ها و پتانسیل های موجود در سطح شهرستان در جهت کاهش آسیب های اجتماعی را به سمت آموزش و پرورش سوق دهیم، بخش اعظمی از این آسیب ها کاهش یافته و برطرف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا – محمدکرم محمدی در جلسه کمیسیون امور بانوان شهرستان پیشوا بیان داشت: آموزش و پرورش با توجه به طیف وسیعی که در اختیار دارد از جمله معلمان، دانش آموزان و اولیای آنها، ظرفیت بی نظیری برای تمرکز فعالیت های مختلف به ویژه تصمیمات و برنامه ای اتخاذ شده در راستای کاهش آسیب های اجتماعی است.

فرماندار پیشوا به اهمیت نقش تغذیه، ورزش و بهداشت در پیشگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در دوره نوجوانی که فرد با تغییراتی در ساختار فیزیولوژیکی بدن مواجه است و تفکر و روابط اجتماعی و تکامل جسمی و روانی را طی می کند، اهمیت نقش ورزش، تغذیه، بهداشت جسمی و روانی اهمیت بیشتری می یابد.

وی با تاکید بر لزوم اثربخش بودن جلسات شهرستان گفت: لازم است تا اعضای جلسات مختلف با راهکارهای اجرایی و ایده ها و پیشنهادات خود این جلسات را موثر و راهگشا کنند زیرا که اگر جلسات خروجی مناسبی نداشته باشند باید به دیانت، وظیفه و وجدانمان ایراد بگیریم.

محمدی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در خصوص راه اندازی پارک بانوان در پیشوا گفت: در طول یک سال اخیر پیگیری های فراوانی در این زمینه صورت گرفته ولی همواره مشکلاتی نیز وجود داشته است ولی امیدواریم هر چه سریعتر بتوانیم پارک مناسب و در شان جامعه زنان شهرستان راه اندازی نماییم.

وی با اشاره به سوگواری عزاداران حضرت اباعبدلله الحسین(ع) در سطح شهرستان گفت: هر ساله در ایام محرم شاهد حضور بی نظیر مردم در صحنه های عزاداری امام حسین(ع) هستیم و این حضور، یک حضور مردمی است و به گروه، جریان و جناح خاصی تعلق ندارد.

محمدی گفت: حرکت حسینی، شگفتی های خاصی را در خود به نمایش گذاشته است، نهضتی که با تعداد بسیار کمی از افراد و در مدت زمان بسیار کم به وقوع پیوست ولی امروزه شاهد سیل عظیم عاشقان این نهضت هستیم که تا همیشه تاریخ، ماندگار خواهد بود.

فرماندار پیشوا اظهار کرد: امام حسین(ع) هیچ گاه برای جنگ به مبارزه نپرداخت و گفتمان آن حضرت به عنوان یک اصلاح گر واقعی بر مبنای صلح و هدفش اصلاح دین بود و ماموریت داشت تا دین را از انحراف، دروغ، ریا، پلیدی و زشتی دور کند.

وی نهضت عاشورا را الهام بخش تمام انقلاب های دنیا دانست و بیان داشت: هر کس در دنیا با هر دین و تفکری که بخواهد انقلابی را ایجاد کند، از کربلا و نهضت حسینی الهام می گیرد و این قیام، همیشه و در طول تاریخ زنده و ماندگار خواهد بود.

محمدی بیان داشت: عزاداری اقلیت های دینی مانند ارامنه، زرتشتیان و … نشان می دهد که که عشق به حسین(ع) منحصر به عده ای خاص نیست، بلکه همه جان ها و دلها را همراه خود ساخته است.

وی با بیان اینکه همه خصوصیات و المان های نهضت عاشورا در جهان بی نظیر است گفت: نهضت کربلا هم از نظر مصیبتی که وارد شد، بی نظیر است و عناصر خاص خود را دارد و هم آنچه که در آن اتفاق افتاده از جمله وفا، شجاعت، اخلاص، پاکی و فتوت و … بی نظیر بوده و به مانند آن یافت نخواهد شد.

محمدی افزود: پیام کربلا با وجود عدم بهره مندی آن زمان از رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی، توسط بانوی دشت کربلا حضرت زینب کبری(س) به بهترین نحو ممکن منتقل شد و این پیام با گذشت قرن ها، نه تنها رنگ نباخته بلکه دلهای زیادی را مجذوب خود کرده است.

وی گفت: نقش بانوان در جامعه اسلامی، یک نقش اساسی، انقلابی و دقیق است که می تواند پاسدار حرمت و حرکت دینی و اسلامی باشد، کما اینکه اگر این حرکت به وسیله حضرت زینب(س) به دنیای آن روز، رسانده نمی شد، امروز از عاشورا و محرم خبری نبود.

فرماندار پیشوا بیان داشت: حضرت زینب(س) به عنوان الگوی کامل یک بانوی مسلمان، نهضت عاشورا و ماهیت اصلاح دین را به بهترین وجه ممکن به تصویر کشید و یزید و یزیدیان را در طول تاریخ، رسوا ساخت.

وی در پایان گفت: بانوان جامعه اسلامی همواره باید با نقش زینبی خود در جامعه، الگوی بی نظیری برای دیگر جوامع دنیا قرار گیرند تا بتوانند همچون این بانوی بزرگوار با اثرگذاری در تداوم و تقویت اسلام و آموزه های دینی، به رسالت انسانی و اسلامی خود عمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *