اجرای 30 پروژه عمرانی در 15 روستای فاقد دهیاری دماوند | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

اجرای ۳۰ پروژه عمرانی در ۱۵ روستای فاقد دهیاری دماوند

انتشار: یکشنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۱۲:۱۹ |
کد خبر: 36895 |
بازدید: 58 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان دماوند از اجرای ۳۰ پروژه عمرانی در ۱۵ روستای فاقد دهیاری این شهرستان خبر داد و گفت: ۱۵ میلیارد ریال برای این پروژه‌های عمرانی روستاهای بخش مرکزی دماوند اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از فرمانداری دماوند – ناصر محمودی‌فرد امروز با بیان اینکه تابستان سال جاری فصل گرم کارهای‌های عمرانی در روستاهای بخش مرکزی بود، اظهار کرد: به صورتی که ۳۰ پروژه مهم عمرانی در ۱۵ روستای فاقد دهیاری آغاز شد و امروز اهالی این روستاها می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

وی افزود: شاید باور این موضوع برای آنها که از وضعیت مالی دولت در سال‌های اخیر خبر دارند، سخت باشد؛ اما توجه دولت تدبیر و امید به روستاها و نگاه ویژه آن برای رشد و آبادانی روستاها با کارهای عمرانی گسترده صورت گرفته بر کسی پوشیده نیست.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: تنها در سال جاری و از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده بیش از ۱۵ میلیارد ریال برای انجام ۳۰ پروژه در ۱۵ روستای فاقد دهیاری بخش مرکزی هزینه شده که در مقایسه با کل بودجه اختصاصی از محل تملک دارایی‌های استان به شهرستان دماوند رقم بسیار قابل توجهی است.

* تابستان پرکار عمرانی در روستاهای بخش مرکزی دماوند

محمودی‌فرد با اشاره به پروژه‌های عمرانی ۱۵ روستای بخش مرکزی دماوند عنوان کرد: در روستای بولان، احداث معبر عمومی در ضلع شمالی روستا به مساحت یک‌هزار و ۵۰۰ متر مربع و تعریض پل ورودی روستا و احداث دیوار حائل در طرفین پل انجام شد.

وی ادامه داد: اجرای زیرسازی و آسفالت محور مواصلاتی روستاهای زیارت، زان و لومان به مساحت ۳۲۰۰ متر مربع و احداث دیوار حائل در خیابان اصلی روستای مشهد به منظور تعریض معبر و مرمت پل ورودی خیابان اصلی از دیگر پروژه‌های عمرانی بوده است.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: در روستای خرمده زیرسازی و آسفالت خیابان اصلی روستا به مساحت هفت هزار و ۵۰۰ مترمربع در روستای تمیسیان تعریض خیابان اصلی، احداث دیوار حائل و زیرسازی و آسفالت به مساحت ۶ هزار مترمربع و در روستای کلاک تعویض شبکه فرسوده آب شرب به طول دو هزار و ۷۰۰ متر انجام شد.

محمودی‌فرد بیان کرد: در روستای ویرانه، احداث دیوار حائل خیابان امامزاده به مساحت ۱۷۵ متر مربع، تعویض و ترمیم شبکه آب‌رسانی روستا به طول یک‌هزار و ۶۰۰ متر و تجهیز چاه آب شرب روستا و نیز در روستای یدره، احداث بوستان روستایی، تعریض خیابان اصلی و ارجای فاز نخست احداث ساختمان شورای اسلامی روستا عملیاتی شد.

وی اظهار داشت: همچنین در روستای رودافشان، تعویض شبکه آبرسانی از چشمه تا منبع، خرید منبع آب، تعمیرات کلی مسجد، حسینیه و خانه عالم، سنگفرش محوطه مسجد با هدف خدمات‌رسانی بهتر به گردشگران و احداث سرویس بهداشتی مسجد این روستا به انجام رسید.

فرماندار شهرستان دماوند افزود: در روستای هاشمک، خرید منبع آب ۵۰ هزار لیتری و رفع مشکلات آب روستا و در روستای زره‌در زیرسازی و آسفالت خیابان اصلی روستا به مساحت سه هزار و ۵۰۰ مترمربع انجام شد؛ جدول‌کشی به طول ۲۰۰ متر و لکه‌گیری و آسفالت خیابان اصلی به مساحت ۱۵۰ مترمربع از پروژه‌های صورت گرفته در روستای دشتک بوده است.

محمودی‌فرد، آسفالت معابر اصلی روستا به مساحت یک‌هزار و ۵۰۰ مترمربع در روستای تنگه، تعویض شبکه آب شرب روستا و تعمیر منبع آب شرب در روستای مغانک و همچنین احداث دیوار حائل ورودی به منظور تعریض خیابان اصلی به مساحت ۲۰۰ متر مربع و احداث پل بتنی جهت ایجاد لاین رفت و برگشت ورودی روستای کلادشت پایین را از دیگر پروژه‌های عمرانی اجرا شده در روستاهای دماوند برشمرد.

*پروژه‌های اجرا شده در اولویت روستاهای دماوند

وی تصریح کرد: برای کسانی که آشنایی اجمالی با شرایط روستاهای یاد شده داشته‌اند، مشخص است که در این روستاها به علت دوری از مرکز شهرستان دماوند، جمعیت پایین و موارد دیگر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کردند و دقیقاً پروژه‌های عمرانی اجرا شده، اولویت‌های این روستاها بوده است.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: تیم کارشناسی ویژه‌ای جهت بررسی مشکلات روستاها مشخص شد و این تیم کارشناسی با مشورت گرفتن از اهالی روستا و همچنین اعضای شورای اسلامی به مشکلات اولویت‌دار روستا رسیدند و پروژه‌هایی مبنی بر رفع هرچه سریع‌تر این مشکلات تعریف کردند.

محمودی‌فرد بیان کرد: پس از تعریف پروژه‌ها و مشخص شدن اولویت‌ها، شرکت تعاونی اتحادیه دهیاری‌های بخش مرکزی به عنوان مجری تحت نظارت واحد نظارت بر پروژه‌های عمرانی بخشداری مرکزی، عهده‌دار اجرای این پروژه‌ها در روستاهای مذکور شد و با تلاش شبانه‌روزی در طول چهار ماه توانست با اجرای پروژه‌های عمرانی در روستاها، خدمات ویژه‌ای به مردم این دیار ارائه کند.

*تداوم توسعه بخش روستایی دماوند در دولت دوازدهم

وی خاطرنشان کرد: در اجرای این پروژه‌ها، اعضای شورای اسلامی دوره چهارم روستاها کمک و مساعدت خوبی به اجراکنندگان ارائه کردند و حتی در برخی از موارد شورا توانست علاوه بر بودجه‌های دولتی به جمع‌آوری کمک‌های مردمی به منظور اجرای هرچه بهتر پروژه‌ها و خدمات مطلوب‌تر اقدام کنند.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: آنچه پیداست اینکه نگاه دولت در چهار سال گذشته این بوده که بتواند در بخش توسعه روستایی با وجود تمام مشکلات و محدودیت‌های مالی گام‌های جدی بردارد و در این بخش، منابع زیادی در اختیار روستاها قرار داده شده است.

محمودی‌فرد اضافه کرد: روند خدمت‌رسانی به روستاهای شهرستان دماوند در دولت دوازدهم نیز همچنان ادامه دارد؛ به صورتی که در هشت روستای دیگر بخش مرکزی شهرستان دماوند، هم‌اکنون پروژه‌های دیگر عمرانی و خدماتی در حال اجراست و به زودی و همزمان با بهره‌برداری از آن به اطلاع عمومی مردم شریف شهرستان دماوند خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *