پیاده روی اربعین نمایش اقتدار مسلمانان درمواجهه با دشمنان اسلام است | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

پیاده روی اربعین نمایش اقتدار مسلمانان درمواجهه با دشمنان اسلام است

انتشار: یکشنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۰۹:۵۸ |
کد خبر: 36891 |
بازدید: 29 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: فرماندارشهرستان ورامین ازمراسم پیاده روی اربعین به عنوان نمایش اقتدار مسلمانان در مواجهه با دشمنان اسلام یاد کرده و بر تلاش تمامی افراد در برگزاری با شکوه آن تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمدرضا یوسفی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی ستاد اربعین که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: فرهنگ عاشورا فرهنگ دین و احیا کننده اسلام ناب محمدی است و همه افراد وظیفه دارند تا در برگزاری با شکوه آئین های عزاداری سید و سالار شهیدان و به ویژه اربعین حسینی تلاش کنند.

محمدرضا یوسفی گفت : اربعین حسینی سرمایه بزرگی است که برگزاری با شکوه آن مورد تأکید رهبرمعظم انقلاب نیز می باشد ، وقتی دشمنان اسلامی به ویژه تفکر وهابیت هزینه های زیادی را برای کم رنگ کردن مراسم اربعین صرف می کنند نشان می دهد که این مراسم تا چه میزان در وحدت جهان اسلام نقش دارد.

وی تصریح کرد: راهپیمایی اربعین ، یکی از بزرگترین اجتماعات در جهان است و برگزاری آن نباید به چشم یک برنامه اداری دیده شود بلکه همتی همگانی است که باید با برنامه ریزی صحیح ، در جهت هر چه با شکوه تر برگزار شدن آن همراه باشد.

فرماندار ورامین تأکید کرد: مراسم پیاده روی اربعین، سمبل وحدت و ولایتمداری مسلمانان و به ویژه شیعیان جهان است که اثرات فرهنگی بسیاری را به همراه دارد .

وی افزود : مسلمانان و دوستداران خاندان عصمت و طهارت با اجتماع میلیونی خود در مراسم اربعین ، بار دیگر قدرت و اقتدار اسلام را به رخ جهانیان کشیده و ثابت می کنند که با وحدت و همدلی می توان به قدرتی عظیم دست یافت.

یوسفی بیان کرد: برخی از افراد به دلیل محدودیت های شخصی افتخار حضور در این مراسم عظیم را ندارند ولی می توانند با سهیم شدن در برپایی موکب در کربلا و پذیرایی از زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ، از ثواب این حرکت عظیم بهره مند شوند.

وی افزود : برپایی موکب در کربلا و کمک به برگزاری مراسم اربعین نباید با رفتارهای اداری و اجباری همراه باشد ، مردم ایران اسلامی و شهرستان ورامین که عاشقان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت می باشند به صورت خودجوش در این امر مهم مشارکت داشته و در حد توان به اجرای آن کمک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *