تبادل اجساد جنگ ایران و عراق زیر نظر کمیته سه جانبه مشترک انجام می شود | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

تبادل اجساد جنگ ایران و عراق زیر نظر کمیته سه جانبه مشترک انجام می شود

انتشار: پنج شنبه, ۱۳ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۱۵:۳۳ |
کد خبر: 36792 |
بازدید: 31 views |
بدون دیدگاه


آبادان – ابتکارآنلاین: معاون نمایندگی صلیب سرخ در جمهوری اسلامی ایران گفت:تبادل اجساد جنگ ایران و عراق زیر نظر کمیته سه جانبه مشترک ایران، عراق و صلیب سرخ انجام می شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – مارک آخِرمان پنجشنبه در حاشیه آیین بازگشت پیکرهای پاک و مطهر ۱۱۹ شهید دوران دفاع مقدس در مرز شلمچه افزود:نمایندگی صلیب سرخ در ۲ کشور ایران و عراق در تلاش است تا زمینه کار برای کاوش و بازگشت کشته شدگان جنگ این ۲ کشور تسهیل شود.

وی اظهار داشت:به همین منظور کمیته سه جانبه با محوریت صلیب سرخ برای روشن شدن وضعیت کشته شدگان ۲ کشور تشکیل و این کمیته بر روند تبادل اجساد نیز نظارت کامل دارد.

آخِرمان گفت:تلاش صلیب سرخ جهانی برطرف کردن موانع و مشکلات احتمالی برسر راه تفحص کشته شدگان است که تاکنون با همکاری ۲ کشور ایران و عراق مشکل خاصی در این زمینه بوجود نیامده است.

پیکرهای پاک و مطهر ۱۱۹ شهید دوران دفاع مقدس روز پنجشنبه با استقبال جمعی از مردم ولایتمدار خرمشهر ، خانواده شهدا و مسئولان از مرز شلمچه در خوزستان به خاک وطن منتقل شدند.

این پیکر ها مربوط به شهدای ژاندارمری، سپاه پاسداران، بسیج و ارتش جمهوری اسلامی است که در مناطق عملیاتی زویدات، رمضان و کربلای ۴ تفحص شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *