جانمایی احداث شهرک کشت گلخانه ای در شهرستان | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

جانمایی احداث شهرک کشت گلخانه ای در شهرستان

انتشار: پنج شنبه, ۱۳ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۰۲:۴۰ |
کد خبر: 36771 |
بازدید: 52 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: جلسه کارگروه توسعه کشاورزی و کشت گلخانه ای شهرستان پردیس به ریاست مجید صبوری معاون فرماندار و با حضور مدیران و نمایندگانی از جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست، شهرداری های پردیس و بومهن و کارشناسان واحد برنامه ریزی فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری پردیس – این جلسه در محل سالن جلسات معاونت برنامه ریزی فرمانداری برگزار و معاون فرماندار پردیس در ابتدای جلسه، کشت گلخانه ای را یکی از شاخصه های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: باید زیرساخت های لازم را فراهم کرد تا بهره برداری مناسبی از طرفیت های شهرستان از جمله نزدیکی به پایتخت و اراضی مناسب کشت صورت گیرید.

صبوری با اشاره به قرار داشتن شهرستان در مناطق ۴ گانه محیط زیست و کمبود منابع آبی افزود: این دو مورد اهمیت حرکت به سمت کشت گلخانه ای را بیش از پیش نمایان می سازد و با همکاری و هماهنگی دستگاه های متولی می توان این مشکلات را بدون وارد آوردن آسیب به محیط زیست و تخریب منابع آبی مرتفع کرد.

وی تصریح کرد: برای احداث شهرک کشت گلخانه ای لازم است در ابتدا جانمایی مناسبی انجام گیرد تا پس از فراهم ساختن مقدمات بتوان مجتمع کشت گلخانه ای را بر اساس استاندارد های لازم احداث کرد و در راستای تحقق بخشی از اهداف اقتصاد مقاومی در شهرستان قدم های موثری برداشت.

در ادامه حاضرین به تبادل نظر پرداختند و مقرر شد ادارات عضو کارگروه ضمن بررسی مجدد دستورالعمل ها و بخش نامه های مربوطه، تنگناها و مشکلات موجود را به صورت کارشناسی و با راهکارهای پیشنهادی به فرمانداری اعلام کنند.

تشکیل تیم ویژه به منظور شناسایی و کارشناسی اراضی موجود در شهرستان برای احداث شهرک کشت گلخانه ای و امکان سنجی مشارکت شهرداری ها با متقاضیان تولید گل و گیاهان شهری برای اختصاص اراضی با کاربری فضای سبزبه محل احداث گلخانه از مصوبات این جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *