مسیر آمریکا در موضوع برجام، اشتباه است | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

مسیر آمریکا در موضوع برجام، اشتباه است

انتشار: چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۱۶:۳۵ |
کد خبر: 36748 |
بازدید: 63 views |
بدون دیدگاه


شیراز – ابتکارآنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ‌در موضوع هسته ای و برجام، مذاکرات ما پایان یافته و حرف هایی که آمریکایی ها می زنند بیشتر برای چانه زنی است که امکان بیشتری برای خودشان فراهم آورند که البته مسیر اشتباهی طی می کنند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علی لاریجانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: ‌آقای ظریف چندبار در این رابطه پاسخ داده و حرف های وی درست است چون وقتی مذاکرات طولانی انجام شده و در نهایت توافقی حاصل شده که جنبه بین المللی پیدا کرده و به مصوبه شورای امنیت مستند شده،‌ پروژه مذکور تمام شده است.

لاریجانی ادامه داد:‌ اگر بحثی می خواهد انجام شود باید موضوع جدیدی مطرح و مشاهده شود آیا طرفین مایل به مذاکره هستند یا خیر.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ‌تا جایی که با مسئولان اروپایی مذاکره داشته ام استنباط می کنم که آنها نیز اشکال در روش سیاسی آمریکا را درک کرده اند و صراحتا می گویند که ما مستقل تصمیم می گیریم و معتقدند که برجام باید وجود داشته باشد البته در عالم سیاست باید این موضوعات را به صورت لحظه ای رصد کرد.

لاریجانی بیان کرد:‌ما در برجام منافعی تعریف کرده ایم که تا وقتی آن منافع تامین شود ما برجام را قبول داریم اما اگر طرف مقابل به برجام پایبند نباشد و به منافع ما لطمه وارد کند آن وقت ما باید مابه ازای آن را در نظر بگیریم.

وی که بعد از زیارت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) در جمع خبرنگاران سخن می گفت ادامه داد:‌ یکی از اهداف سفر ما به استان فارس حضور در چند شهرستان این استان است و با توجه به نظر نمایندگان این استان در مجلس در مناسبت های چند شهر شرکت خواهیم کرد و همچنین از نزدیک مشکلات برخی از شهرستان ها بررسی خواهد شد.

وی افزود: بعد از بررسی مسائل و مشکلات شهرها تلاش می شود که در بودجه سنواتی و طرح ها و لوایح در این رابطه تدابیری اتخاذ شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:یکی از وظایف ما این است که اقتصاد کشور در مسیر تند قرار گیرد که مشکلاتی مانند بیکاری رفع شود البته در این جهت تلاش هایی انجام شده و قوانینی برای تسهیل فضای کسب و کار وجود دارد و در احکام ششم برنامه توسعه، سرمایه گذاری تسهیل شده است.

لاریجانی گفت: باید با حضور در شهرستان ها از نزدیک در جریان امور قرار گرفت که قوانین مصوب در مقام عمل به چه وضعیتی رسیده است و اگر مشکلاتی در این رابطه وجود دارد باید مشکلات حل شود.

وی با بیان اینکه باید بازخورد قوانین در مقام عمل دیده شود افزود: بعد از بررسی ها باید برای رفع مشکلات و کاستی ها تدبیر اتخاذ شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با هدف سفر سه روزه، ظهر چهارشنبه وارد شیراز شد و قرار است از چند شهرستان فارس دیدن کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *