مسئولان در ترویج فرهنگ نماز در مدارس باید جدیت بیشتری داشته باشند | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

مسئولان در ترویج فرهنگ نماز در مدارس باید جدیت بیشتری داشته باشند

انتشار: چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۰۸:۲۸ |
کد خبر: 36745 |
بازدید: 42 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: فرماندار ویژه شهرستان ری با بیان اینکه آموزش مسائل دینی پس از سن تکلیف دانش آموزان در مدارس بسیار تاثیرگذار است تاکید کرد: مسئولان در ترویج فرهنگ نماز و آموزش احکام دینی در مدارس باید جدیت بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان ری با موضوع ‘آموزش احکام و اقامه نماز جماعت در مدارس’ گفت: دانش آموزان اگر در مدارس آموزش های لازم را در خصوص واجبات و مستحبات دینی و شرعی خود بگذرانند و آگاهی های لازم را در این زمینه بدست آورند در آینده شاهد کاهش معضلات و مشکلات اجتماعی خواهیم بود.

وی ادامه داد: دفتر امام جمعه، امور مساجد و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری باید در خصوص تامین روحانی نماز جماعت و مبلغ دینی در مدارس به کمک اداره آموزش و پرورش بیایند تا دانش آموزان متدین و آگاه به مسائل دینی را در آینده شاهد باشیم.

جمالی پور آمار بالای اعتیاد، طلاق و سایر معضلات و مشکلات اجتماعی که امروز جامعه درگیر آن است را در اثر کم کاری مسئولان فرهنگی در دهه های گذشته دانست و بیان داشت: مسئولان نباید تصور کنند که اگر در خصوص آموزش مسائل دینی وظیفه سازمانی ندارند باید به آن رسیدگی ننمایند بلکه باید همه بر اساس وظیفه شرعی و دینی خود داوطلبانه در این زمینه حضور یابند فعالیت کنند.

وی اضافه کرد: امروز اگر با پدیده بدحجابی در جامعه روبرو هستیم در اثر عدم توجه به آموزش های تاثیر گذار احکام، نماز و مسائل دینی در مدارس است.

جمالی پور در بخش دیگر سخنان خود گفت: فرمانداری ویژه شهرستان ری بودجه فرهنگی برای ترویج نماز در مدارس در اختیار شهرداران در شهرها و دهیاران در هیاری ها گذاشته است که باید این بودجه در اختیار مدارس برای دعوت از امام جماعت قرار گیرد.

وی افزود: امامان جماعت در مدارس باید در کنار برپایی نماز جماعت در مدارس نکات ریز دینی و مهم احکام را به دانش آموزان گوش زد کنند تا در میان دانش آموزان فرهنگ دینی نهادینه شود.

جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان ری روز چهارشنبه با حضور حجت الاسلام شاهچراغی امام جمعه شهرری، جمالی پور فرماندار ویژه، کنگرلو رئیس اداره تبلیغات شهرستان ری و جمعی از مسئولان شهرستانی در فرمانداری برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *