ثبت‌نام ۹۰ درصد سالمندان دماوندی در سامانه «سلامت سالمندان» تا یک‌سال آینده | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

ثبت‌نام ۹۰ درصد سالمندان دماوندی در سامانه «سلامت سالمندان» تا یک‌سال آینده

انتشار: سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۲۷:۰۷ |
کد خبر: 36715 |
بازدید: 51 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان دماوند با بیان اینکه سالمندان سرمایه‌های زندگی هستند گفت: امیدواریم که تا یکسال آینده بتوان با ثبت‌نام ۹۰درصد از سالمندان شهرستان دماوند در سامانه بهداشتی سالمندان، آن‌ها را از خدمات ویژه دوره سالمندی بهره‌مند کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – احسان طهماسبی با اشاره به هفته جهانی سالمند اظهار داشت: درحالی سالمندان با اُفت و کاهش توانایی جسمی، روحی، اجتماعی و… مواجه می‌شوند که این دوره می‌تواند لبریز از شکوفایی فکری و اجتماعی باشد.

وی با بیان اینکه از خرداد سال ۹۵ پرونده الکترونیک خانوار در سیستم شبکه بهداشت ثبت شده است تصریح کرد: جمعیت شهرستان دماوند براساس سرشماری اخیر نفوس و مسکن ۱۲۵هزار و ۴۸۰ نفر است، که ۱۵ هزار و ۱۷۰ نفر از این جمعیت را سالمندان تشکیل می‌دهند که به تفکیک تعداد ۵ هزار و ۶۴۸ زن و ۹ هزار و ۵۲۲ نفر مرد هستند.

رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان دماوند افزود: از سال ۹۵ که پرونده سلامت سالمندان تشکیل شده است تاکنون تعداد ۵ هزار ۵۲۵ نفر از شهرستان دماوند در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که از خدمات درمانی، بهداشتی و مراقبتی استفاده و از خدمات ویژه دوره سالمندی مانند سلامت جسمی، فکری، روحی، مشاوره و آموزش‌های لازم و پیشگیرانه بهره‌مند می‌شوند.

طهماسبی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که تا یکسال آینده بتوانیم ۹۰درصد از سالمندان شهرستان دماوند را در سامانه بهداشتی سالمندان عضو کرده تا از این خدمات بهره‌مند شوند؛ چرا که سالمندان سرمایه‌های زندگی و جامعه ما هستند که هدف از انجام این اقدامات بهبود کیفیت زندگی آن‌ها است.

(منبع خبر: تسنیم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *