سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

برای خدمات رسانی به زائران درایام تشریق برنامه ریزی شده است

انتشار: سه شنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۲۱:۳۹ |
کد خبر: 35398 |
بازدید: 111 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از برنامه ریزی این مرکز برای ارائه انواع خدمات پزشکی و درمانی به زائران ایرانی در ایام تشریق خبر داد .

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – دکترسید علی مرعشی افزود: راهکار مناسب برای مقابله با مخاطرات احتمالی در ایام تشریق پیش بینی و کاهش سطح خطر پذیری در حج نیز تمهید شده است.

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت اضافه کرد: درعرفات درمانگاه و در مشعر دو دستگاه آمبولانس با کادر پزشکی برای خدمت رسانی به زائران پیش بینی شده و در منا نیز علاوه بر استقرار درمانگاه مرکزی شبانه روزی ، در مجموعه های محل اسکان زائران ایرانی نیز مطب برای تسهیل دسترسی حجاج به پزشک وارائه خدمات درمانی مدنظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بحث گرمازدگی و پیشگیری از دچار شدن زائران به آن ، مورد توجه مرکز پزشکی بوده است ، اظهار داشت: دراین زمینه آموزش مدیران ، روحانیان و زائران و آخرین هماهنگی ها برای پیشگیری از گرمازدگی از طریق آموزش چهره به چهره ، توزیع بروشور و اعزام پزشکان متخصص درحال انجام است. همچنین به زائران داوطلب که آمادگی خود را برای کمک به دیگر اعضای کاروان خود در ایام تشریق اعلام داشته اند آموزش های بیشتری درحال ارائه است.

دکترمرعشی درادامه با اشاره به اینکه هم اکنون ۸۵ درمانگاه و مطب و یک بیمارستان در مکه و چهار درمانگاه و یک بیمارستان در مدینه به زائران ایرانی خدمات ارائه می دهند ، افزود: روند خدمت رسانی طبیعی است و از نظر دارو نیز کمبودی نداریم.

رییس مرکز پزشکی حج افزود: درحال حاضر ۲۷ بیمار در بیمارستان مکه بستری هستند که بیشتر از عارضه قلبی، ناراحتی گوارشی، عفونت های تنفسی و ناراحتی اعصاب و روان رنج می برند. همچنین هشت بیمار در بیمارستان های سعودی تحت درمان هستند که وضع عمومی شان خوب است و انتظار می رود به اعمال حج برسند.

وی در پایان گفت: درمراسم حج امسال ، ۵۷۰ نفر به عنوان کادر پزشکی برای خدمت رسانی به زائران درنظرگرفته شده که تاکنون ۵۲۰ نفر از آنها به عربستان آمده اند و امیدواریم ۵۰ نفر دیگر نیز در روزهای آینده به کادر پزشکی بپیوندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *