سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

جامعه پویا وفعال نیازمند دانشگاه است

انتشار: سه شنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۲۰:۳۵ |
کد خبر: 35396 |
بازدید: 65 views |
بدون دیدگاه


زنجان – ابتکارآنلاین: مدیر امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: جامعه پویا و فعال نیازمند قلبی تپنده به نام دانشگاه است، همچنین معیار سنجش در همه امور باید خدا و راه اهل بیت(ع) باشد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام علی تقوی روز سه شنبه در آئین معارفه مسئول جدید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه زنجان، افزود: اختلاف سلیقه در کارها طبیعی است ، اما نباید این اختلاف سلیقه با معیار شخصی مورد سنجش قرار گیرد.

وی تاکید کرد: دانشگاه ها باید محلی برای اجرای دستورات قرآن و مکتب اهل بیت (ع) بوده تا توانایی اصلاح جامعه را داشته باشد.

مسئول استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های زنجان نیز در این آیین گفت: کاربرد علم در کنار تذهیب، دین باوری و استفاده صحیح از علم ممکن خواهد بود.

حجت الاسلام عنایت الله شامی خاطرنشان کرد: دین بدون بکارگیری علم همواره منجر به انحراف و ذلالت می شود، بنابراین نیازمند بصیرت افزایی در این حوزه در سطح جامعه و ملت های مسلمان هستیم.

وی با اشاره به دشمن افروزی های جبهه استکبار علیه اسلام گفت: علم بدون کاربرد دین در آن، که الان در دست دشمنان اسلام وجود دارد، زمینه ساز نابودی بشر شده است.

حجت الاسلام شامی خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین و راهبردی ترین وظایف دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه ها، تقویت دین و بنیه دینی در جامعه دانشگاهی است.

به گزارش ایرنا، در این مراسم از زحمات سه ساله حجت الاسلام علی قهرمانی قدردانی و حجت الاسلام علی قره داغی به عنوان مسئول جدید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه زنجان معرفی شد.

هم اکنون دانشگاه زنجان با وجود ۱۰هزار و ۴۰۰ دانشجو و بیش از ۴۰۰ عضو هیات علمی ۴۲ سال سابقه فعالیت مستمر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *