سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

طرح تحول نظام سلامت اولویت دولت دوازدهم است

انتشار: شنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۳۵:۲۸ |
کد خبر: 34410 |
بازدید: 87 views |
بدون دیدگاه


سمنان- ابتکارآنلاین: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت برای کشور، گفت: این طرح به عنوان افتخاری برای دولت یازدهم، همچنان در دولت دوازدهم اولویت رئیس جمهوری خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سیدحسن قاضی زاده هاشمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در سمنان افزود: مردم از عملکرد دولت یازدهم در اجرای طرح تحول سلامت رضایت نسبی دارند و رئیس جمهوری با جدیت طرح تحول سلامت را اولویت دولت دوازدهم می‌داند که نیاز به همراهی تمام بخش های کشور به ویژه مجلس شورای اسلامی دارد.

وی، ارتقای سلامت مردم، تامین دارو، بیمه کردن بخش فاقد بیمه جامعه، اضافه شدن تخت های بیمارستانی و کاهش هزینه های درمان را از دستاوردهای طرح تحول سلامت برشمرد و گفت: همه امروز در کشور به این نتیجه رسیده اند که هزینه در بخش سلامت، سرمایه‌گذاری برای داشتن ملتی سالم و قدرتمند برای نقش‌آفرینی در بخش اقتصادی است.

وزیر بهداشت و درمان تاکید کرد: اجرای طرح تحول سلامت یک ضرورت بود که دولت یازدهم به درستی آن را شناخت و مسیر خوبی را دنبال کرد و البته مشکلاتی در این مسیر داشت که یکی از آنها پیش‌بینی نشدن سرانه بیمه ۱۱ میلیون بیمه‌شده جدید بود که این نقص با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی در بودجه ۹۶ پیش‌بینی و برطرف شده است.

وی بار مالی سرانه بیمه شدگان رایگان را در صورت تامین نشدن، سالانه بین ۲ تا چهار هزار میلیارد تومان دانست و گفت: دولت و مجلس امسال باید در تامین این بخش از اعتبار تسریع کنند تا طلب بخش صنعت دارو به موقع پرداخت شود تا این صنعت آسیبی نبیند و انتظار از دولت دوازدهم که دولتی متصل است جز این نیست.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه وضعیت استان سمنان در حوزه بهداشت و درمان خوب است ولی مطلوب نیست، ادامه داد: زیرساخت های مورد نیاز استان سمنان در حوزه بهداشت، ظرف ۲ سال با پیش‌بینی برای ۳۰ سال آینده ایجاد می شود و در حوزه درمان نیز سمنان نیاز به بهسازی، افزایش کیفیت خدمات، افزایش تعداد متخصصان، ایجاد نظام ارجاع و حمایت بیشتر از نیازمندان دارد.

وزیر بهداشت و درمان با اشاره به تعداد بالای مراکز آموزش عالی در استان سمنان گفت: سمنان این ظرفیت را دارد تا با افزایش سرمایه‌گذاری لازم، چند دانشگاه در تراز بین‌المللی داشته باشد تا با ارتقای سطح علمی، در حوزه فناوری برای کشور ارزآوری داشته باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز افتتاح و بهره برداری از هشت طرح مهم بهداشتی و درمانی شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان را با هزینه ۱۲۴ میلیارد تومان در برنامه دارد.

دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان حدود ۲ هزار و ۶۰۰ دانشجو در هشت دانشکده دارد که ۲ رشته در مقطع کاردانی، ۱۸ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد، ۲ رشته در مقطع پزشکی عمومی، پنج رشته در مقطع دکتری و پنج رشته دستیاری را شامل می شود، ۶ بیمارستان و مراکز درمانی و آموزشی در شهرستان های سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *