سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

جلسات شورای مهارت باید جوان ها را به سوی اشتغال سوق دهد

انتشار: شنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۲۶:۰۶ |
کد خبر: 34404 |
بازدید: 82 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: مرتضی حیدری فرماندار پردیس زمینه سازی آموزش مهارت های شغلی که بازار کاری مناسبی دارند را برای ورود جوانان به عرصه اشتغال بسیار مهم و یکی از وظایف شورای مهارت دانست.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری پردیس – حیدری که در جلسه شورای مهارت شهرستان سخن می گفت، افزود: برخی جلسات جنبه اجرایی دارد و برخی دیگر محلی است برای ارائه تجربیات و نظریات مختلف و تصمیم سازی و تصمیم گیری ، اما شورای مهارت شهرستان ترکیبی از این دو جنبه است.

وی با اشاره به برگزاری همایش تقدیر از مهارت آموزان برتر شرق استان تهران در شهرستان پردیس گفت: این مراسم در نوع خود بسیار تاثیرگذار و افتخار آفرین بود و اگر بتوان نمایشگاهی از دستاوردهای این افراد نیز تشکیل داد، در ایجاد انگیزه مضاعف و رونق بازار کار نقش مهمی خواهد داشت.

رئیس شورای مهارت شهرستان بخشی از رکود اقتصادی موجود را ناشی از تغییر در نوع نگرش و سبک زندگی مردم دانست و تصریح کرد: شکل گیری کارخانه های غول پیکر زمانی در کشورهای اروپایی افتخار بزرگی بود اما شرایط فرق کرده و دیگر کسی به فکر راه اندازی این کارخانه ها نیست، ما نیز باید با مطالعه و تحقیق و استفاده از متفکران و اندیشمندان مسائل اقتصادی، شرایط جدید را شناخته و برای همسو شدن با آن برنامه ریزی کنیم تا تولید کنندگان و کارگران ما از دور خارج نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *