جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

گزارش ششم وزارت خارجه در مورد برجام خوب است

انتشار: پنج شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۲۹:۵۴ |
کد خبر: 34366 |
بازدید: 74 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش ششم وزارت امور خارجه در مورد برجام گزارش خوبی است که در موعد مقرر به مجلس ارائه شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سیدحسین نقوی حسینی افزود: وزارت امور خارجه گزارش را در سه بخش ارائه کرده است.

وی بخش های این گزارش را انجام تعهدات، تحریم ها و موانع و چالش ها اعلام کرد و گفت: سعی شده است همه اتفاق های مربوط به حوزه اجرای برجام به روز با اعداد و رقم در این گزارش ارائه شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: کلیات آن را مطالعه کردم و گزارش به نسبت خوبی بود.

نقوی حسینی ادامه داد: احتمال دارد جلساتی را با مسوولان ذیربط داشته باشیم.

**طرح مقابله با اقدام خصمانه آمریکا پس از تعطیلات در دستور کار کمیسیون امنیت ملی مجلس قرار می گیرد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح مقابله با اقدام های خصمانه آمریکا پس از تصویب یک فوریت به هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارجاع و در نوبت بررسی قرار گرفته است.

وی گفت: کمیسیون امنیت ملی پس از این ۲ هفته تعطیلات و مراسم تحلیف در این زمینه نشست دارد و این طرح را با حضور مسوولان ذیربط بررسی می کند تا یک طرح جامع و کامل به هیات رییسه مجلس ارایه شود.

به گزارش ایرنا, نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیست و هفتم تیرماه با ۲۱۱ رای موافق با یک فوریت طرح قانونی مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه موافقت کردند.

این طرح برای مقابله با طرح سنای آمریکا با عنوان طرح اعمال تحریم‌های گسترده غیرهسته‌ای علیه ایران موسوم به «قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران- ۲۰۱۷» در مجلس شورای اسلامی تهیه شد.

چهارم خردادماه کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا طرح اعمال تحریم‌های گسترده غیرهسته‌ای علیه ایران موسوم به «قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران- ۲۰۱۷» را (با ۱۸ رای موافق در برابر سه رای مخالف) تصویب کرد.

به ادعای کنگره، آمریکا در طرح «S_722»، اعمال تحریم‌ها علیه ایران به سبب برنامه موشکی بالستیک این کشور، ادعای حمایت از فعالیت‌های تروریستی بین‌المللی و همچنین ادعای نقض حقوق‌بشر و موارد دیگر را در نظر گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *