پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الکترونیکی کردن کارها از برخی فسادها جلوگیری می کند

انتشار: پنج شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۲۷:۲۱ |
کد خبر: 34349 |
بازدید: 100 views |
بدون دیدگاه


یزد – ابتکارآنلاین: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای اینکه جلوی برخی فسادها گرفته شود قطعا موضوع الکترونیکی کردن امور مختلف و بخش درمان و بیمه ها نیاز است و دولت تمام تلاش خود را برای تحقق آن انجام داده و تداوم خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علی ربیعی چهارشنبه شب در آئین رونمایی از طرح نسخه الکترونیکی (حذف دفترچه های بیمه) در یزد افزود: الکترونیکی کردن کارها در بخش های مختلف مورد نیاز جامعه و موجب ارتقای کارآمدی و شفافیت بوده و مورد تاکید نظام و دولت است .

وی اظهار کرد:از برنامه های دولت در تمام بخش ها بهره گیری از دانش روز و الکترونیکی کردن فعالیت هاست که یک نیاز مهم محسوب می شود.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی پیشگام دولت الکترونیک است که از جمله نمونه بارز آن اینکه در طرح تحول سلامت با نظام الکترونیک می‌توانیم نظام ارجاع را سامان بخشیم.

ربیعی خاطر نشان کرد: الکترونیکی شدن، خود عاملی مهم برای نجات از هزینه‌های طرح تحول سلامت است چون هم اکنون خانه‌های مردم به حالت یک انبار کوچک داروخانه‌ها تبدیل شده و در همه خانه‌ها داروهای مختلفی وجود دارد.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: تکنولوژی‌های جدید موجب کاهش مراجعات حضوری و فیزیکی مردم است و امیدواریم پرونده سلامت هم شکل بگیرد و بتوانیم این اقدام را در بیمارستانهای دولتی که مرتبط با تامین اجتماعی هم نیستند تجربه کنیم.

ربیعی از مسئولان اجرای طرح نسخه الکترونیک قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود بتوان با فعالیت های مرتبط بیش از گذشته در راستای خدمت به مردم تلاش مضاعف داشت .

طرح حذف دفترچه و اجرای طرح کشوری نسخه الکترونیکی با حضور مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ، استاندار یزد ، مسئولان اجرایی و پزشکان مجری طرح ،چهارشنبه شب در یزد بصورت پایلوت آغاز شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *