سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

تحقق رسالت طلاب در گرو تسلط علمی آنها بر معارف دینی است

انتشار: سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ / ساعت ۲۱:۲۰:۲۳ |
کد خبر: 25373 |
بازدید: 83 views |
بدون دیدگاه


اصفهان- ابتکارآنلاین: رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: تسلّط علمی بر ابعاد سه گانۀ معارف دینی یعنی ‘احکام، اعتقادات و اخلاق’ و نیز ‘تهذیب نفس و رعایت تقوا’، دو ابزار اصلی برای پرواز هر طلبه است که باید به کمک آن به انجام رسالت مهم خود بپردازد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – آیت الله حسین مظاهری در شب عید سعید غدیر و در آئین مُلبس شدن۳۳۰ نفر از طلاب حوزه علمیّه اصفهان به دست ایشان افزود: تجهیز طلاب علوم دینی به دو بال علم و تقوا، لازمه به ثمر رسیدن رسالت آنان است.

وی تاکید کرد: تقوای طلاب و روحانیون باید تقوای ملکه ای باشد، به این معنا که بصورت ناخودآگاه از گناهان و مکروهات اجتناب کنند و به انجام واجبات و مستحبات نیز اهمیت دهند.

این مرجع تقلید اظهار کرد: رسالت مهم و اساسی روحانیون و علما، انتقال معارف و تعالیم دین اسلام بعنوان امانت مقدس الهی از نسلی به نسل بعد بوده و تاریخ حوزه های علمیه نیز گواهی می دهد که تاکنون این نقش تأثیرگذار بخوبی ایفا شده است.

آیت الله مظاهری، رسالت علما، روحانیون و طلاب حوزه های علمیه را در امتداد رسالت انبیاء برشمرد و گفت: طلاب و روحانیون، رسولان تبلیغی برای دین و ارزش های اسلام هستند که با کوشش خود و بصورت اکتسابی به این درجه نائل شده اند.

وی عنوان و لقب ‘نبی تبلیغی’ را برترین لقب برای یک طلبه خواند و افزود: طلاب، روحانیون و علما در هر موقعیت علمی و جایگاه اجتماعی که باشند، مُبلغ دین مُبین اسلام هستند و لقبی برتر و ارزشمند تر از نبی تبلیغی برای آنان وجود ندارد.

رییس حوزه علمیه اصفهان، مُلبّس شدن طلاب به لباس طلبگی را افتخار بزرگی برای آنان و خانواده هایشان دانست.

وی اظهار کرد: در این جلسه شماری از سربازان حضرت ولی عصر(عج) به نشان و درجه سربازی آن امام بزرگوار مفتخر می شوند و از این نظر باید قدردان جایگاه خود باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *