سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

دشمن با مخدوش کردن چهره حقیقی اسلام به دنبال تخریب مکتب تشیع است

انتشار: شنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۵ / ساعت ۲۳:۰۷:۵۳ |
کد خبر: 23917 |
بازدید: 156 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: نماینده رهبر معظم انقلاب در سازمان حج و زیارت گفت: دشمنان با مخدوش کردن چهره حقیقی اسلام و مکتب ائمه اطهار (ع) به دنبال تضعیف و تخریب مکتب تشیع و ارزش های اسلامی هستند که باید در این زمینه هوشیار بود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسگر روز شنبه در مراسم سوگواری امام جعفر صادق (ع) که با حضور پرشور نمازگزاران و عزاداران در مسجد جامع شهر دماوند برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت این امام همام، به ویژگی های شاخص امام صادق (ع) بعنوان رییس مذهب تشیع اشاره و اظهار کرد: یکی از ذخایر الهی برای ما شیعیان، وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار (ع) است که همه ویژگی ها و صفات خوب را در خود دارند.

وی با بیان اینکه ائمه اطهار (ع) به عنوان یک الگو از سوی خداوند متعال برای انسان ها معرفی شده اند، افزود: با نگرش بر سیره زندگی معصومان(ع) می توان به این حقیقت دست یافت که اگر به دنبال داشتن زندگی مطلوب و پسندیده هستیم باید راه و منش آنان را پیش بگیریم.

نماینده رهبر معظم انقلاب در سازمان حج و زیارت با اشاره به مفهوم امامت در مذهب تشیع، خاطرنشان کرد: شیعیان جهان اسلام اگر به حقیقت مذهب شیعه و منش و سیره امام علی (ع) و دیگر ائمه اطهار (ع) اعتقاد دارند، باید در مسیر آنان گام نهند و به گونه ایی که مورد تایید آن حضرت باشد، عمل کنند.

این مقام مسئول، راه و مسیر ائمه اطهار (ع) را ذخیره ای بزرگ برای امت اسلامی و گنجی مخفی برای مسلمانان جهان دانست و افزود: امام صادق (ع) نیز همچون دیگر معصومان (ع) در تمامی زمینه ها چون مذهب، سیاست، علم، فرهنگ و … الگویی تمام عیار برای مسلمانان هستند.

حجت الاسلام قاضی عسگر تصریح کرد: امامت این امام همام ۳۴ سال و عمر حضرت ۶۵ سال بوده است که در طی این سال ها با استقامت و پایداری، عظمت نفس و دوری از ذلت ، همیشه دارای زهد و ساده زیستی، امانت داری و صداقت، ولایت پذیری و عدالت خواهی همواره در تلاش برای اصلاح جامعه و انسان ها بودند.

وی گفت: محققان شیعی و اهل سنت آن حضرت را پیشوا و پیشگام در بسیاری از علوم و مذاهب اسلامی می دانند و نقش آن حضرت در نشر علوم مختلف و ترویج حدیث، از گفتار و نوشتار و نیز تربیت شاگردانش به طور کامل پیداست.

نماینده رهبر معظم انقلاب در سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه برای شناخت حقیقی ائمه اطهار (ع) باید به دنبال منابع مورد تایید باشیم تا از مطالب جعلی فاصله بگیریم، افزود: در طول تاریخ دشمنان اسلام همواره در تلاش بوده و هستند تا با شهادت رساندن علما، سوزاندن کتاب ها و دست نوشته ها چیزی از شیعه باقی نماند و مکتب شیعه نیز به فراموشی سپرده شود.

حجت الاسلام قاضی عسگر خاطرنشان کرد: دشمن هدفی جز تضعیف آرمان ها و ارزش های اسلام و تشیع ندارد که در این شرایط باید آگاه بود.

همزمان با روز شهادت امام صادق (ع)، مراسم سینه زنی و زنجیر زنی با حضور عزاداران و مردم خداجوی در شهرستان دماوند برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *