سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

تناقض در رویکرد ائمه(ع) متناسب با مقتضیات زمان بود

انتشار: شنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۵ / ساعت ۲۳:۰۵:۰۶ |
کد خبر: 23913 |
بازدید: 213 views |
بدون دیدگاه


اصفهان – ابتکارآنلاین: رئیس کنگره شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان گفت: ۲۶۰ سال تاریخ ائمه اطهار(ع) نشان می دهد آنان در هر مقطعی متناسب با همان زمان اقدام می کردند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد روز شنبه در هشتیمن کنگره شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان که در سالروز شهادت امام صادق(ع) در مدرسه علمیه امام صادق(ع) اصفهان برگزار شد، گفت: مذهب جعفری در واقع همان مذهب علوی و محمدی است.

وی افزود: راه ائمه اطهار(ع) در طول تاریخ یکی بوده که همان راه ولایت الهی است و اگر در این مسیر رویکردهای مختلف وجود دارد، بواسطه شرایط زمانی و مکانی است.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: امام حسین(ع) در زمانی که احساس کردند باید در برابر انحراف مسیر اصلی دین، جان خود را فدا کنند، این مسیر را در پیش گرفتند زیرا در آن زمان تنها مساله، انحرافی بود که در دین در حال وقوع بود.

وی گفت: امام صادق(ع) در زمانی حضور داشتند که انحراف های متعدد فکری و علمی توسط فرقه هایی همچون حنفی ها، حنبلی ها، اشاعره، دهریون و دهها فرقه دیگر اصل دین را به خطر انداخته بودند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان اضافه کرد: از همین رو امام صادق(ع) برای مقابله با این انحراف ها راه جهاد علمی را در پیش گرفتند و با تربیت بیش از چهار هزار شاگرد مسیر اصلی دین را نشان دادند.

وی اظهار کرد: بی شک اگر امام صادق(ع) و امام باقر(ع) نبودند بسیاری از معارف دینی امروز در اختیار ما نبود و حتی کربلا نیز برای ما معرفی نمی شد.

رئیس ستاد کنگره شهدای طلبه و روحانی اصفهان همچنین با اشاره به نقش روحانیان در دفاع مقدس گفت: روحانیان شیعه اگر مطلبی را بیان می کنند خود پیشگام در عمل کردن به آن هستند.

وی اضافه کرد: شهادت بیش از یک ششم طلاب و روحانیون دوران انقلاب، شهادت بسیاری از فرزندان روحانیون، جانبازی و اسارت هزاران طلبه و روحانی و فرزندان آنها مستند متقنی بر این حقیقت است.

در این مراسم همچنین آیین روایتگری دوران دفاع مقدس و مداحی اجرا شد.

استان اصفهان در طول دفاع مقدس قریب به چهار هزار طلبه و روحانی داشته است که قریب ۶۰۰ نفر از آنها به شهادت رسیده اند.

بیشترین تعداد آمار شهدای طلبه و روحانی متعلق به استان اصفهان است.

از ۲۸ هزار روحانی که در جبهه های هشت سال دفاع مقدس حضور داشته اند، چهار هزار نفر به درجه رفیع شهادت رسیده اند.

در کل کشور هفت هزار جانباز، دو هزار آزاده و ۱۸۰ مفقودالاثر روحانی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *