یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

ایران همواره درکنار ملت های مظلوم است/تأکید بر افزایش روحیه جهادی

انتشار: پنج شنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۵ / ساعت ۱۴:۱۶:۵۷ |
کد خبر: 23636 |
بازدید: 172 views |
بدون دیدگاه


ساری- ابتکارآنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بر تداوم حمایت از مظلومان جهان تأکید کرد و گفت: نظام اسلامی و ملت ایران، همواره در کنار ملت های مظلوم حضور دارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان عصر پنجشنبه در آیین یادواره ۱۴۸ شهید بخش دودانگه شهرستان ساری، افزود: دفاع از مظلومان، بالاترین ارزش است و شهدا نیز همواره در زندگی خود به فکر مظلومان و محرومان بودند.

وی، دفاع از ملت های تحت ظلم و ستم را از آرمان های انقلاب اسلامی اعلام و اظهار کرد: انقلاب اسلامی، نماد حقانیت و کرامت انسانی است و بر همین اساس هم مقابل نظام سلطه قرار دارد.

وزیر دفاع، وضع بین المللی در زمان وقوع انقلاب اسلامی را تشریح کرد و با بیان اینکه این انقلاب در شرایط دو قطبی نظام جهانی به وقوع پیوست و چهره جدیدی از نظام بین المللی را نشان داد، گفت: انقلاب اسلامی به مکتبی برای جهانیان و آزادی خواهان تبدیل و تجلی بخش ارزش های انسانی شد.

وی یکی از دلایل الگو شدن انقلاب اسلامی در جهان را ریشه داشتن آرمان های انقلاب در فطرت انسان ها دانست و افزود: به همین خاطر نظام سلطه با پیروزی این انقلاب، احساس تهدید و از همان آغاز تلاش کرد تا اجازه ندهد انقلاب اسلامی مستقر شود.

سرتیپ دهقان به تلاش های دشمنان برای جلوگیری از استقرار نظام اسلامی و بی ثبات کردن آن در طول حدود چهار دهه گذشته اشاره کرد و از جنگ تحمیلی به عنوان یکی از این اقدامات نام برد.

وزیر دفاع، رمز موفقیت ملت ایران برابر توطئه دشمنان را روحیه جهادی حاکم بر جامعه دانست و بر ضرورت احیای این روحیه و تبدیل آن به فرهنگ ماندگار تأکید کرد.

وی از رهبری و وحدت به عنوان دیگر عوامل ثبات بخش نظام اسلامی مقابل توطئه های دشمنان یاد کرد و گفت: نباید اجازه دهیم در جامعه، مطامع مادی و منافع شخصی منجر به چندگانگی و نفاق شود.

دهقان با تأکید بر اینکه روحیه بسیجی و جهادی باید در جامعه اسلامی موج بزند، افزود: حس بیداری و حضور باید به دشمن این پیام را برساند که جایگاهی در بین مردم ندارد.

وزیر دفاع با بیان اینکه نباید اجازه دهیم مسایل بی ارزش، وحدت ملی را دچار خدشه کند، اظهار کرد: آنچه برای جامعه اسلامی باید مهم باشد عزت، اقتدار، حفظ اهداف و منافع ملی است و نباید اجازه داد مسایل فرعی جای موضوعات اصلی را در جامعه بگیرد.

وی به تلاش دشمن برای زیر سؤال بردن عقاید، آرمان ها و انسجام جامعه اشاره کرد و گفت: دشمن با توسل به ابزارهای تبلیغاتی قصد آسیب رساندن به عقاید، آرمان ها و ارزش های جامعه اسلامی را دارد و می خواهد با اعمال محدودیت ها، ملت ما را تسلیم خواسته های خود کند. در حالی که مردم به عنوان پیروان ولایت، مسیر پر حکمت انقلاب اسلامی را طی می کنند و از این راه منحرف نخواهند شد.

** شهدا، حافظان حریم ولایت

وزیر دفاع، شهدا را حافظان حریم ولایت دانست و گفت: پیام شهدا این است که همواره باید از حریم اسلام و اهل بیت دفاع کرد.

وی افزود: شهدا به دنبال معنویت اخروی بودند و با نثار جان و خون خویش جامعه را از معنویت سیراب کردند و حضور پرشور مردم در یادواره های شهدا نیز دلیلی بر عشق و ارادت مردم به خانواده های شهدا و ایثارگران است.

دهقان با تأکید بر تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در میان شخصیت های مختلف جامعه، گفت: غفلت از اصل اساسی، سبب می شود تا جامعه از بصیرت دور شده و نفوذ استکبار آسان تر در بین لایه های میانی جامعه انجام شود.

وی با بیان اینکه گفتمان و بیان فرهنگ ایثار و شهادت به سادگی قابل فهم بوده و این گفتمان به معنای ارتباط دقیق با ولایت مطلقه فقیه است، افزود: رمز موفقیت جامعه دینی ایستادگی، اصرار بر صیانت از ارزش های الهی، دینی و مقابله با استکبار جهانی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت نوعی غرور برای ملت ایران است، گفت: برپایی یادواره های شهدا، پیام پذیرش فرهنگ ارزشی ناب اسلامی و دینی است و حضور گسترده مردم در آن هم نشانگر دلبستگی ملت به آرمان های انقلاب و شهداست.

وی بر ضرورت پاسداشت ارزش های مورد توجه شهدا و حمایت از خانواده های شهیدان تأکید کرد و افزود: خانواده های شهیدان با شهدای خود زندگی می کنند و همواره در گرفتاری خود با آنان مراوده و همفکری دارند. این بدین معناست که شهدا زنده هستند و در بسیاری از موارد راهنمای آنها هستند.

دهقان تصریح کرد: شهدا به ایران اسلامی عزت و آبرو دادند و عظمت و بزرگی خانواده شهدا باعث عزت و افتخار بیشتری برای ملت ما شده است.

در این آیین از تمبر یادبود شهدای بخش دودانگه ساری رونمایی شد.

مازندران در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم نظام کرده است.

بیست و یکمین یادواره ۱۴۸ شهید بخش دودانگه در روستای خرم آباد زادگاه شهیدان رضایی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *