یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

صید ماهی سفید طلایی رنگ در رودخانه سفیدرود آستانه اشرفیه

انتشار: سه شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ / ساعت ۱۳:۲۳:۴۵ |
کد خبر: 20975 |
بازدید: 141 views |
بدون دیدگاه


رشت – ابتکارآنلاین: رئیس اداره شیلات آستانه اشرفیه از صید یک قطعه ماهی سفید طلایی رنگ در رودخانه سفیدرود این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حمیدرضا سلیمانی اظهار داشت: این قطعه ماهی مولد نر منحصربفرد، روز گذشته (دوشنبه) در حاشیه صید ماهیان مولد توسط صید شده است.

وی با بیان اینکه این ماهی سفید طلایی دارای ۴۰ سانتی متر طول و ۸۵۰ گرم وزن می باشد، افزود: نیمه بالایی این ماهی به رنگ زرد طلایی و نیمه پائینی آن به رنگ سفید است.

وی این گونه ماهی سفید طلایی رنگ را کمیاب و نادر عنوان و اضافه کرد: این ماهی سفید طلایی رنگ، برای بررسی بیشتر به مراکز تحقیقاتی استان فرستاده شده است.

سلیمانی با یادآوری اینکه صید ماهیان استخوانی مولد از بیست و سوم اسفندماه سال گذشته در دو کیلومتر از حریم رودخانه سفیدرود این شهرستان آغاز شده، اظهار داشت: تعداد ۳۰ نفر از صیادان نیز در این طرح در جهت صید ماهیان استخوانی مولد تحت نظارت اداره شیلات فعالیت دارند.

وی پایان طرح صید ماهیان مولد استخوانی در این شهرستان را نیمه اول اردیبشهت ماه ذکر و خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۲۴ هزار قطعه از انواع ماهیان مولد استخوانی در رودخانه سفیدرود آستانه اشرفیه صید و به مراکز تکثیر و بازسازی ذخائر دریایی استان ارسال شده است.

رودخانه سفیدرود یکی از زیستگاه های مهم انواع ماهیان استخوانی است که بیش از ۸۰ درصد ماهیان مولد استخوانی استان گیلان در این رودخانه صید می شود.

شهرستان آستانه اشرفیه در ۳۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و ۳۶ کیلومتر نوار ساحلی در بخش بندرکیاشهر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *