سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

بیمه بخشی از غرامت ۴۸جانباخته گلستانی فاجعه منا را پرداخت کرد

انتشار: پنج شنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۴ / ساعت ۲۲:۰۴:۳۶ |
کد خبر: 15730 |
بازدید: 255 views |
بدون دیدگاه


گرگان – ابتکارآنلاین: مدیرکل بیمه ایران استان گلستان از پرداخت مرحله نخست غرامت ۴۸ تن از جانباختگان حادثه منا به خانواده ها خبر داد و گفت: خانواده یکی از مفقودان این فاجعه هنوز خسارت را دریافت نکرده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا -علیرضا عموزادی خلیلی اظهار داشت: براساس تعهد بیمه ایران به خانواده هر یک از جانباختگان فاجعه منا ۵۵۰ میلیون ریال غرامت ناشی از فوت پرداخت می شود که مرحله نخست آن به مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال انجام شد.

وی بابیان اینکه مبلغ اولیه پرداختی جهت هزینه های تدفین و برگزاری مراسم عزاداری بود، افزود: بقیه رقم غرامت نیز پس از انجام مراحل قانونی و انحصار وراثت، طی یک مرحله به خانواده جانباختگان فاجعه منا پرداخت خواهد شد.

عموزادی خلیلی با تسلیت به خانواده جانباختگان این فاجعه اضافه کرد: برخی حجاج گلستانی علاوه بر بیمه کلی، مشمول دو طرح دیگر بیمه ایران (بیمه تکمیلی) نیز بودند که در طرح اول تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال و درطرح دوم تا سقف ۶۰۰ میلیون ریال به خانواده این جانباختگان پرداخت می شود.

وی به آماری در این خصوص بدلیل پراکندگی و قرارداد با نمایندگی های مختلف بیمه ایران اشاره نکرد، اما تصریح نمود: مبالغ فوق علاوه بر میزان غرامت کلی است که توسط بیمه به خانواده جانباختگان پرداخت می شود.

مدیر کل بیمه ایران استان گلستان یادآور شد: براساس اطلاعات بدست آمده تاکنون تعدادی از خانواده جانباختگان فاجعه منا در استان، این خسارت را نیز دریافت کرده اند.

در فاجعه غمبار منا که روز عید قربان در عربستان رخ داد و ملت های مسلمان را سوگوار کرد ۴۶۴ حاجی ایرانی که در سرزمین امن الهی حضور داشتند، جان باخته و تعدادی نیز آسیب دیدند.

این فاجعه باعث شد که هم اکنون یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت استان گلستان، این نگارستان اقوام ایران سوگوار ۴۹ حاجی جان باخته از چهار کاروان اعزامی از شهرستان های گنبدکاووس، بندرترکمن و گرگان باشند.

امسال حدود یکهزار و ۸۰۰ گلستانی درقالب ۱۳ کاروان برای انجام مناسک حج تمتع به کشور عربستان اعزام شده بودند که براساس آخرین اخبار از ۴۹ جان باخته این استان تاکنون پیکر مطهر ۴۰ نفر آنان به کشور بازگشته و به خاک سپرده شده و هنوز از سرنوشت ۹ حاجی دیگر این استان خبری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *