سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

مرگ نظام سلطه در عاشورا رقم خورده است

انتشار: پنج شنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۴ / ساعت ۲۲:۰۲:۲۳ |
کد خبر: 15727 |
بازدید: 263 views |
بدون دیدگاه


زنجان – ابتکارآنلاین: دادستان کل کشور گفت: مرگ نظام سلطه در عاشورا رقم خورده است چرا که ماندگار نبودن نظام استکباری و سلطه و نیز تحول و حیات طیبه در انسان ها رمز عاشوراست.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا -حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی شبانگاه چهارشنبه در مراسم عزاداری سوگواران اباعبدالله الحسین(ع) در مسجد حسینیه اعظم زنجان افزود: لباس مشکی شیعیان تیری به قلب دشمنان اسلام است و سیدالشهدا(ع) در روز عاشورا جهل زدایی کرد و این مساله باعث شد طومار بنی عباس برای همیشه در هم پیچیده شود.

دادستان کل کشور گفت: مسلمانان، آمریکا و نظام استکباری را دشمن خود می دانند و این بیداری ماندگاری دارد و به برکت خون شهدا هرگز از بین رفتنی نیست.

حجت الاسلام رئیسی خاطرنشان کرد: خون اباعبدالله الحسین(ع) جهل زدایی کرد و مسلمانان به برکت همین خون پاک و الهی، اهل بیت و دشمن را به خوبی می شناسند.

وی با اشاره به جانباختگان فاجعه منا یادآور شد: امروز قبل از اینکه آل سعود در دادگاه های بین المللی محکوم شود تمام افکار عمومی دنیا عربستان را محکوم کردند.

حجت الاسلام رئیسی تاکید کرد: بسیاری از حاجیان در این حادثه تاریخی به دلیل نبود کمک رسانی و امداد جان باختند و خون آنان اسرار این حادثه جانگداز را افشا خواهد کرد.

دادستان کل کشور گفت: حیات عاشورا حیات به انسان معاصر درزمینه چگونه زندگی کردن و چگونه مردن است و جلوه های این روز جانسوز بر مسلمانان عالم روز به روز بیشتر می شود.

حجت الاسلام رئیسی یادآورشد: اگر مبعث و غدیر بود اما عاشورا نبود از دین اسلام پوسته ای بیش باقی نمی ماند.

وی متذکرشد: دین و ولایت الهی نعمت هایی در نظام اسلامی و از عاشوراست که باید این روز و پیام اباعبدالله الحسین را بیش از پیش بشناسیم.

دادستان کل کشور عاشورا را رمز تحول خواهی و تمدن اسلامی بیان کرد و گفت: این روز رمز خداخواهی، ظلم ستیزی و حیات طیبه انسان است که باید ماندگار باشد تا انسان ها متولد شوند.

حجت الاسلام رئیسی تاکید کرد: تمام تحول ها بعد از عاشورا اتفاق افتاده، از محرم و صفر و به برکت خون سیدالشهدا(ع) در این روز بیداری، بصیرت، آگاهی و دشمن ستیزی حاصل شده است.

وی گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری نظام استکبار به برکت نام امام حسین(ع) و جمهوری اسلامی در حالت زخم و عقب گرد است.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به عزاداری های باشکوه زنجانی ها در هشتم محرم الحرام یادآور شد: این عزاداری ها الگویی برای بسیاری از کشورهای خارجی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *