یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

خبر خمره های پر از سکه های طلا در دامغان، تو خالی است

انتشار: دوشنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۴ / ساعت ۰۰:۵۶:۰۳ |
کد خبر: 15393 |
بازدید: 782 views |
بدون دیدگاه


سمنان – ابتکارآنلاین: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دامغان گفت: خبر منتشر شده در سایت ها و شبکه های مجازی مبنی بر کشف خمره های حاوی سکه طلا در دامغان، صحت ندارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – معصومه داودیان اظهار داشت: چندی پیش خبری در سایت ها و شبکه های اجتماعی مجازی با عنوان «کشف خمره های پر از سکه های طلا در مسیر انتقال گاز دامغان به کیاسر» منتشر شد که بر اساس بررسی های انجام شده، مشخص شد، خبر صحت ندارد.

در هفته اخیر خبری همراه با تصویری با منبع نامشخص، از کشف خمره های سکه طلا در مسیر انتقال خط لوله گاز از دامغان به کیاسر، در شبکه های مجازی منتشر شد.

وی با بیان اینکه اصل خبر انتقال گاز از دامغان به کیاسر صحت دارد، گفت: با توجه به گزارش کلانتری های منطقه و تحقیقات و گزارش های یگان حفاظت از آثار تاریخی، خمره حاوی سکه طلا در این منطقه یافت نشده است.

داودیان گفت: برای کسب اطلاعات دقیق تر، موضوع از طریق تماس با کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران نیز مورد بررسی قرار گرفت و آن اداره کل نیز این خبر را تکذیب کرد.

داودیان از مردم خواست: تنها در صورت اطمینان از صحت یک خبر، نسبت به انتشار آن در گروههای مختلف و در شبکه های مجازی اینترنتی اقدام کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دامغان افزود: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حوزه های گسترده ای هستند و مردم می توانند با عضویت در کمپین های حمایتی، نقش موثری در ترویج و توسعه این سه حوزه در کشور داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *