سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

ایران امروز نقش کلیدی و محوری در دنیا دارد

انتشار: سه شنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ / ساعت ۲۰:۳۵:۲۴ |
کد خبر: 14890 |
بازدید: 283 views |
بدون دیدگاه


کیش – ابتکارآنلاین: مدیر عامل منطقه آزاد کیش گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در دنیا نقش کلیدی و محوری دارد و کشورهای منطقه و استکبار جهانی نیز به این موضوع اذعان دارند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علی اصغر مونسان روز سه شنبه در آغاز هفته دفاع مقدس و همایش اقتدار نیروهای مسلح افزود: برخلاف تصور دشمنان که انقلاب اسلامی با وقوع جنگ متوقف می شود، انقلاب اسلامی به سرعت در جهان نفوذ کرد و امروز در دنیا نقش کلیدی و محوری دارد و کشورهای منطقه و استکبار نیز به این موضوع اذعان دارند .

وی به دفاع مردانه مردم در اوایل انقلاب اشاره کرد و گفت: دشمنان ، جمهوری اسلامی را که در ابتدای کار با مشکلات و فتنه های داخلی روبه رو بود با تحمیل جنگ درگیر مشکلات کردند.

مونسان افزود : این جنگ به جرم اینکه صدا و ندای حق طلبی را به گوش مسلمانان جهان برای احیا دو باره اسلام رساند به ایران تحمیل شد .

مدیر عامل منطقه آزاد کیش گفت: در طول هشت سال دفاع مقدس با همه محدودیت ها و تحریم ها، جمهوری اسلامی در مقابل کشوری ایستاد که از سوی ابرقدرت های جهان حمایت می شد.

وی یادآور شد:در سده های اخیر جنگی نبوده که در آن بخشی از خاک کشور از دست نرفته باشد، اما در دفاع مقدس مردم با اعتقاد ، همدلی و رهبری الهی در مقابل دنیا ایستادند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشورمان توسط دشمنان اشغال شود.

مونسان به اقتدار نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت : این اقتدار به حدی است که جمهوری اسلامی در یک طرف میز مذاکره و کشورهای ابر قدرت در آنسوی دیگر میز مذاکره قرار دارند .

وی اظهار کرد: دشمنان بر خلاف میل خود ایران را به عنوان قدرت منطقه پذیرفته اند و این امکان پذیر نبود مگر با صلابت و پایمردی شهدا، جانبازان و ایثارگرانی که با خلوص نیت از جان خود گذشتند .

امام جمعه موقت کیش نیز در بخش دیگر این مراسم گفت: هیچ فضیلتی بالاتر از جهاد در راه خدا نیست .

حجت الاسلام رحمان یوسف پور با بیان اینکه نباید پیام شهدا فراموش شود افزود : ما همگی وظیفه داریم تا پیام شهدا و خاطرات جنگ و جبهه را در جامعه گسترش دهیم .

وی با اظهار به اینکه فرشتگان تمامی خوبی های انسان را ثبت می کنند افزود : آنان از نوشتن حسنات مجاهدان راه خدا عاجز هستند .

فرمانده انتظامی کیش نیز با یادآوری بیانات امام راحل که فرمودند؛ زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست افزود: این گردهمایی یاد آوری برای بزرگداشت تلاش و رشادت های رزمندگان و شهدایی است که جان خود را در راه اسلام فدا کردند.

سرهنگ حسین دهکی با تاکید بر اینکه دلیرمردی های رزمندگان اسلام نباید به فراموشی سپرده شود تصریح کرد :باید ایثارگری ها و جانفشانی های آنان را به خوبی به نسل جوان منتقل کنیم .

وی گفت:ما به عنوان یک سرباز باید وظایف خود را مرور کنیم تا در روز عمل به خوبی نقش خود را ایفا نماییم .

دهکی بهترین و مهمترین نقش یک سرباز را مطیع و آشنا بودن به وظایف خود عنوان کرد .

پخش کلیپ های ‘مزار شهدا ‘ و ‘ جنگ دیروز و جنگ امروز ‘ از بخشهای دیگر این مراسم بود .

این مراسم با حضور شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت ، مدیران و معاونان سازمان منطقه آزاد کیش و نیروهای نظامی و انتظامی در خانه فرهنگ لبخند و هنر جزیره کیش برگزار شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *