سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

ما هم دلواپس تندروی های دلواپسان تندرو هستیم

انتشار: چهارشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ / ساعت ۱۴:۰۰:۲۵ |
کد خبر: 14700 |
بازدید: 103 views |
بدون دیدگاه


بجنورد – ابتکارآنلاین: نماینده مردم اسفراین و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ما هم دلواپس، تندروی های گروه موسوم به دلواپسان در مجلس شورای اسلامی هستیم.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – دکتر هادی قوامی اظهارکرد: ما به گونه ای یک نوع دلواپسی نسبت به عملکرد دلواپسان داریم و به نظر می رسد این گروه در مجلس در اقلیتند و در رای گیری ها نیز این روند تا حدودی مشخص است.

وی اضافه کرد: در صورتیکه لایحه ای از دولت برای بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی ارایه شود، قطعا اکثریت نمایندگان موافق برجام بوده و از موضع دولت نیز حمایت خواهند کرد.

*****

ثبات در بازار و کاهش تورم قدم مثبت دولت یازدهم در حوزه اقتصاد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بازگشت ثبات به بازار، توافق هسته ای و اجرای نظام تحول سلامت را مهمترین دستاورد دولت در حوزه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی اعلام کرد.

قوامی افزود: با روی کارآمدن دولت یازدهم بازار پراسترس و تنش با راهکارهای مناسب دولت تدبیر و امید و بهره گیری از ظرفیت های داخلی به ثبات نسبی رسید.

وی اضافه کرد: جو روانی حاکم بر بازار در سال های ۹۱ و ۹۲ باعث شتاب تورم و ایجاد نگرانی در جامعه شده بود و این جو روانی ، تورم انتظاری را در جامعه افزایش داد اما دولت یازدهم توانست این جو روانی را با عملکردش کنترل کند.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط فعلی ما با رکود تورمی در جامعه مواجه هستیم که برای رفع این مشکل نیز دولت و مجلس با درک مشترک و با تصویب قانون خروج از رکود تورمی گام موثری را برداشتند که باید در میدان عمل ، اجرایی شود.

دکتر قوامی افزود:البته برخی ناهماهنگی ها در دستگاه های متولی باعث شده تا این قانون در اجرا به کندی پیش برود و باید دولت با برداشتن موانع این قانون را تسریع کند.

****

تبدیل تهدید به فرصت کارنامه مثبت دیپلماسی دولت یازدهم

این نماینده اصولگرای مجلس نهم که خود را در زمره اصولگرای میانه رو و اعتدالگر می داند بهترین کارنامه دیپلماسی دولت تدبیر و امید را تبدیل تهدیدهای خارجی به یک فرصت با انجام مذاکرات هسته ای دانست.

دکتر قوامی افزود: دولت یازدهم در سیاست خارجی با بهره گیری از نیروهای مجرب دیپلماسی توانست فضای جنگی و ضدایرانی را در عرصه بین المللی بشکند و از اجماع بین المللی ضد ایرانی جلوگیری کند و این کار تهدید علیه کشورمان را به فرصت تبدیل کرده است.

وی اضافه کرد: دولت توانست از ظرفیت نظام به خوبی استفاده کند و از اجماع بین المللی نسبت به کشورمان جلوگیری کند و این عملکرد دولت نشان داد نظام ما دارای ظرفیت های زیادی در حوزه های مختلف از جمله دیپلماسی است.

****

نظام تحول سلامت اتفاق خوب اجتماعی در دولت یازدهم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از برنامه تحول نظام سلامت در دولت یازدهم به عنوان یک برنامه خوب اجتماعی یاد کرد و افزود: دولت با اجرای این طرح که کمک مجلس شورای اسلامی را نیز همراه داشت، بار هزینه درمانی را از دوش مردم برداشت.

قوامی اظهارکرد: همچنین مجلس شورای اسلامی با اختصاص یک درصد از اعتبار مالیات بر ارزش افزوده به امر حوزه درمان نیز کمک کار خوبی برای اجرای این طرح به دولت شده است.

به گفته وی، این طرح توانست طبق گزارش وزارت بهداشت و درمان حدود ۱۵۰ هزار میلیارد ریال درآمد غیر رسمی حوزه درمانی که از دوش ملت دریافت می شده را بردارد و آن هم جمع شدن بازارهای غیر رسمی فروش دارو و تجهیزات بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *